Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guntur Passenger - 433


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
08:10
0
1
0 km
2 Kodigehalli (KDGH)
08:18
08:19
1 min
1
8 km
3 Yelhanka Jn (YNK)
08:34
08:35
1 min
1
13 km
4 Rajankunti (RNN)
08:46
08:47
1 min
1
22 km
5 Dodballapur (DBU)
08:59
09:00
1 min
1
34 km
6 Oddarahalli (ORH)
09:09
09:10
1 min
1
41 km
7 Maklidrug (MKL)
09:20
09:21
1 min
1
51 km
8 Thondebhavi (TDV)
09:32
09:33
1 min
1
60 km
9 Gauribidanur (GBD)
09:54
09:55
1 min
1
73 km
10 Viduraswattha (VWA)
10:02
10:03
1 min
1
79 km
11 Hindupur (HUP)
10:25
10:30
5 min
1
96 km
12 Chakarlapalli (CPL)
10:54
10:55
1 min
1
119 km
13 Penukonda (PKD)
11:14
11:15
1 min
1
133 km
14 Narayanapuram (NRYP)
11:25
11:26
1 min
1
145 km
15 Sai P Nilayam (SSPN)
11:49
11:50
1 min
1
154 km
16 Basampalle (BSPL)
12:19
12:20
1 min
1
172 km
17 Dharmavaram Jn (DMM)
13:40
13:45
5 min
1
187 km
18 Chigicherla (CCA)
13:57
13:58
1 min
1
198 km
19 Zangalapalle (ZPL)
14:08
14:09
1 min
1
207 km
20 Anantapur (ATP)
14:24
14:25
1 min
1
220 km
21 Garladinne (GDE)
14:39
14:40
1 min
1
237 km
22 Kalluru (KLU)
14:49
14:50
1 min
1
248 km
23 Ramaraju Palli (RRJ)
14:59
15:00
1 min
1
263 km
24 Gooty (GY)
15:59
16:00
1 min
1
277 km
25 Patakottacheru (PLU)
16:09
16:10
1 min
1
289 km
26 Nakkanadoddi (NKDO)
16:14
16:15
1 min
1
293 km
27 Timmanacherla (TIM)
16:24
16:25
1 min
1
303 km
28 Guntakal Jn (GTL)
16:40
17:00
20 min
1
306 km
29 Mallappa Gate (MLGT)
17:09
17:10
1 min
1
313 km
30 Maddikera (MKR)
17:12
17:13
1 min
1
317 km
31 Tuggali (TGL)
17:31
17:32
1 min
1
332 km
32 Edduladoddi (EDD)
17:39
17:40
1 min
1
340 km
33 Pendekallu (PDL)
17:49
17:50
1 min
1
348 km
34 Linganenidoddi (LMD)
17:59
18:00
1 min
1
355 km
35 Malliyala (MYL)
18:14
18:15
1 min
1
363 km
36 DHNE (DHNE)
19:00
19:05
5 min
1
374 km
37 Malkapuram (MLK)
19:18
19:19
1 min
1
387 km
38 Rangapuram (RGM)
19:29
19:30
1 min
1
399 km
39 Betamcherla (BMH)
19:39
19:40
1 min
1
410 km
40 B Cement Nagar (BEY)
19:49
19:50
1 min
1
417 km
41 Krishnama Kona (KEF)
20:04
20:05
1 min
1
425 km
42 Panyam (PNM)
20:29
20:30
1 min
1
436 km
43 Nandyal (NDL)
21:05
21:10
5 min
1
450 km
44 Gazulapalli (GZL)
21:24
21:25
1 min
1
465 km
45 Chalama (CMZ)
21:39
21:40
1 min
1
475 km
46 Diguvametta (DMT)
22:08
22:09
1 min
1
492 km
47 Kistamsettipali (KSTE)
22:17
22:18
1 min
1
499 km
48 Giddalur (GID)
22:24
22:26
2 min
1
504 km
49 Gudimetta (GMA)
22:37
22:38
1 min
1
514 km
50 Somidevipalle (SDV)
22:44
22:45
1 min
1
519 km
51 Jgmbla Kshnprm (JBK)
22:56
22:57
1 min
1
530 km
52 Cumbum (CBM)
23:06
23:07
1 min
1
537 km
53 Tarlupadu (TLU)
23:20
23:21
1 min
1
551 km
54 Markapur Road (MRK)
23:33
23:34
1 min
1
563 km
55 Gajjelakonda (GJJ)
23:47
23:48
1 min
1
577 km
56 Donakonda (DKD)
00:05
00:10
5 min
2
587 km
57 Kurichedu (KCD)
00:26
00:27
1 min
2
600 km
58 Vinukonda (VKN)
00:57
00:58
1 min
2
625 km
59 Narasaraopet (NRT)
02:00
02:02
2 min
2
662 km
60 Satulur (STUR)
02:14
02:15
1 min
2
673 km
61 Phirangipuram (PPM)
02:30
02:31
1 min
2
686 km
62 Perecherla (PRCA)
02:43
02:44
1 min
2
696 km
63 Nallapadu (NLPD)
02:51
02:52
1 min
2
702 km
64 Guntur Jn (GNT)
04:00
04:10
10 min
2
707 km
65 Namburu (NBR)
04:24
04:25
1 min
2
716 km
66 Mangalagiri (MAG)
04:36
04:37
1 min
2
727 km
67 Krishna Canal (KCC)
04:46
04:47
1 min
2
734 km
68 Vijayawada Jn (BZA)
05:20
0
2
739 km

Train Guntur Passenger -433 from Yesvantpur Jn to Vijayawada Jn passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Kodigehalli, Yelhanka Jn, Rajankunti, Dodballapur, Oddarahalli, Maklidrug, Thondebhavi, Gauribidanur, Viduraswattha, Hindupur, Chakarlapalli, Penukonda, Narayanapuram, Sai P Nilayam, Basampalle, Dharmavaram Jn, Chigicherla, Zangalapalle, Anantapur, Garladinne, Kalluru, Ramaraju Palli, Gooty, Patakottacheru, Nakkanadoddi, Timmanacherla, Guntakal Jn, Mallappa Gate, Maddikera, Tuggali, Edduladoddi, Pendekallu, Linganenidoddi, Malliyala, DHNE, Malkapuram, Rangapuram, Betamcherla, B Cement Nagar, Krishnama Kona, Panyam, Nandyal, Gazulapalli, Chalama, Diguvametta, Kistamsettipali, Giddalur, Gudimetta, Somidevipalle, Jgmbla Kshnprm, Cumbum, Tarlupadu, Markapur Road, Gajjelakonda, Donakonda, Kurichedu, Vinukonda, Narasaraopet, Satulur, Phirangipuram, Perecherla, Nallapadu, Guntur Jn, Namburu, Mangalagiri, Krishna Canal, Vijayawada Jn,