Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gujarat Mail - 12901


  ()
1 Mumbai Central (BCT)
21:45
0
1
0 km
2 Dadar (DDR)
21:58
22:00
2 min
1
6 km
3 Borivali (BVI)
22:51
22:53
2 min
1
30 km
4 Palghar (PLG)
23:42
23:44
2 min
1
87 km
5 Valsad (BL)
01:00
01:02
2 min
2
194 km
6 Navsari (NVS)
01:46
01:48
2 min
2
233 km
7 Surat (ST)
02:25
02:35
10 min
2
263 km
8 Bharuch Jn (BH)
03:19
03:21
2 min
2
322 km
9 Vadodara Jn (BRC)
04:17
04:22
5 min
2
392 km
10 Anand Jn (ANND)
04:53
04:55
2 min
2
427 km
11 Nadiad Jn (ND)
05:14
05:16
2 min
2
446 km
12 Mhmdvd Kheda Rd (MHD)
05:30
05:32
2 min
2
463 km
13 Maninagar (MAN)
05:59
06:01
2 min
2
488 km
14 Ahmedabad Jn (ADI)
06:20
0
2
491 km

Train Gujarat Mail -12901 from to passes through following stations:


Mumbai Central, Dadar, Borivali, Palghar, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Mhmdvd Kheda Rd, Maninagar, Ahmedabad Jn,