Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Grand Trunk Express - 12615


  ()
1 Chennai Central (MAS)
19:15
0
1
0 km
2 Gudur Jn (GDR)
21:30
21:32
2 min
1
138 km
3 Nellore (NLR)
21:56
21:58
2 min
1
176 km
4 Ongole (OGL)
23:23
23:25
2 min
1
292 km
5 Chirala (CLX)
00:01
00:02
1 min
2
342 km
6 Bapatla (BPP)
00:15
00:16
1 min
2
357 km
7 Tenali Jn (TEL)
00:44
00:45
1 min
2
399 km
8 Vijayawada Jn (BZA)
01:55
02:05
10 min
2
431 km
9 Khammam (KMT)
03:18
03:20
2 min
2
532 km
10 Warangal (WL)
05:03
05:05
2 min
2
639 km
11 Ramgundam (RDM)
06:18
06:20
2 min
2
741 km
12 Mancheral (MCI)
06:33
06:34
1 min
2
755 km
13 Sirpur Kagazngr (SKZR)
07:23
07:25
2 min
2
813 km
14 Balharshah (BPQ)
08:45
08:55
10 min
2
883 km
15 Chandrapur (CD)
09:14
09:15
1 min
2
897 km
16 Hinganghat (HGT)
10:17
10:18
1 min
2
981 km
17 Sevagram (SEGM)
10:59
11:00
1 min
2
1018 km
18 Nagpur (NGP)
12:15
12:25
10 min
2
1094 km
19 Narkher (NRKR)
13:30
13:31
1 min
2
1180 km
20 Pandhurna (PAR)
13:49
13:50
1 min
2
1198 km
21 Amla Jn (AMLA)
14:55
14:57
2 min
2
1262 km
22 Betul (BZU)
15:16
15:17
1 min
2
1284 km
23 Ghoradongri (GDYA)
15:58
15:59
1 min
2
1321 km
24 Itarsi Jn (ET)
17:25
17:35
10 min
2
1391 km
25 Hoshangabad (HBD)
17:53
17:55
2 min
2
1409 km
26 Habibganj (HBJ)
18:58
19:00
2 min
2
1477 km
27 Bhopal Jn (BPL)
19:20
19:30
10 min
2
1483 km
28 Vidisha (BHS)
20:03
20:05
2 min
2
1536 km
29 Bina Jn (BINA)
21:30
21:35
5 min
2
1621 km
30 Jhansi Jn (JHS)
23:28
23:40
12 min
2
1774 km
31 Gwalior (GWL)
00:58
01:03
5 min
3
1871 km
32 Morena (MRA)
01:29
01:30
1 min
3
1909 km
33 Dhaulpur (DHO)
01:53
01:55
2 min
3
1937 km
34 Agra Cantt (AGC)
02:45
02:50
5 min
3
1989 km
35 Raja Ki Mandi (RKM)
02:57
02:59
2 min
3
1993 km
36 Mathura Jn (MTJ)
03:45
03:50
5 min
3
2043 km
37 Faridabad (FDB)
05:20
05:21
1 min
3
2156 km
38 H Nizamuddin (NZM)
05:57
05:59
2 min
3
2176 km
39 New Delhi (NDLS)
06:20
0
3
2184 km

Train Grand Trunk Express -12615 from to passes through following stations:


Chennai Central, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Chirala, Bapatla, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Ramgundam, Mancheral, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Hinganghat, Sevagram, Nagpur, Narkher, Pandhurna, Amla Jn, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Hoshangabad, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Bina Jn, Jhansi Jn, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin, New Delhi,