Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gorakhpur Okha Expres - 15045


  ()
1 Gorakhpur Jn (GKP)
04:05
0
1
0 km
2 Basti (BST)
05:30
05:35
5 min
1
65 km
3 Gonda Jn (GD)
07:05
07:15
10 min
1
154 km
4 Barabanki Jn (BBK)
09:04
09:06
2 min
1
243 km
5 Badshahnagar (BNZ)
09:34
09:36
2 min
1
267 km
6 Lucknow (LJN)
10:00
10:30
30 min
1
279 km
7 Kanpur Central (CNB)
12:05
12:20
15 min
1
350 km
8 Etawah (ETW)
14:13
14:15
2 min
1
488 km
9 Raja Ki Mandi (RKM)
16:58
17:00
2 min
1
605 km
10 Agra Cantt (AGC)
17:25
17:35
10 min
1
608 km
11 Dhaulpur (DHO)
18:10
18:12
2 min
1
661 km
12 Morena (MRA)
18:35
18:37
2 min
1
688 km
13 Gwalior (GWL)
19:15
19:20
5 min
1
727 km
14 Jhansi Jn (JHS)
21:20
21:35
15 min
1
824 km
15 Bina Jn (BINA)
00:45
01:00
15 min
2
977 km
16 Mungaoli (MNV)
01:33
01:35
2 min
2
1005 km
17 Ashok Nagar (ASKN)
02:28
02:30
2 min
2
1051 km
18 Guna (GUNA)
03:20
03:25
5 min
2
1095 km
19 Ruthiyai (RTA)
03:50
03:55
5 min
2
1115 km
20 Biyavra Rajgarh (BRRG)
04:58
05:00
2 min
2
1192 km
21 Shajapur (SFY)
07:13
07:15
2 min
2
1281 km
22 Maksi (MKC)
08:40
08:42
2 min
2
1309 km
23 Ujjain Jn (UJN)
09:25
09:40
15 min
2
1350 km
24 Nagda Jn (NAD)
11:00
11:02
2 min
2
1405 km
25 Ratlam Jn (RTM)
11:50
12:10
20 min
2
1446 km
26 Godhra Jn (GDA)
15:24
15:26
2 min
2
1634 km
27 Vadodara Jn (BRC)
16:30
17:00
30 min
2
1708 km
28 Anand Jn (ANND)
17:30
17:32
2 min
2
1743 km
29 Maninagar (MAN)
18:36
18:38
2 min
2
1804 km
30 Ahmedabad Jn (ADI)
19:00
19:20
20 min
2
1807 km
31 Viramgam Jn (VG)
20:26
20:28
2 min
2
1873 km
32 Surendranagar (SUNR)
21:36
21:38
2 min
2
1938 km
33 Wankaner Jn (WKR)
22:40
22:42
2 min
2
2012 km
34 Rajkot Jn (RJT)
00:01
00:08
7 min
3
2054 km
35 Hapa (HAPA)
01:21
01:23
2 min
3
2130 km
36 Jamnagar (JAM)
01:38
01:40
2 min
3
2139 km
37 Khambhaliya (KMBL)
02:35
02:37
2 min
3
2193 km
38 Dwarka (DWK)
04:43
04:45
2 min
3
2277 km
39 Okha (OKHA)
05:40
0
3
2306 km

Train Gorakhpur Okha Expres -15045 from to passes through following stations:


Gorakhpur Jn, Basti, Gonda Jn, Barabanki Jn, Badshahnagar, Lucknow, Kanpur Central, Etawah, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Dhaulpur, Morena, Gwalior, Jhansi Jn, Bina Jn, Mungaoli, Ashok Nagar, Guna, Ruthiyai, Biyavra Rajgarh, Shajapur, Maksi, Ujjain Jn, Nagda Jn, Ratlam Jn, Godhra Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Surendranagar, Wankaner Jn, Rajkot Jn, Hapa, Jamnagar, Khambhaliya, Dwarka, Okha,