Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gorakhpur Express - 12590


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
07:20
0
1
0 km
2 Kazipet Jn (KZJ)
09:14
09:16
2 min
1
132 km
3 Ramgundam (RDM)
10:29
10:30
1 min
1
225 km
4 Mancheral (MCI)
10:59
11:00
1 min
1
239 km
5 Belampalli (BPA)
11:39
11:40
1 min
1
258 km
6 Sirpur Kagazngr (SKZR)
12:06
12:07
1 min
1
297 km
7 Balharshah (BPQ)
13:25
13:35
10 min
1
367 km
8 Chandrapur (CD)
13:54
13:55
1 min
1
380 km
9 Hinganghat (HGT)
14:53
14:55
2 min
1
465 km
10 Sevagram (SEGM)
15:33
15:35
2 min
1
502 km
11 Nagpur (NGP)
17:00
17:10
10 min
1
578 km
12 Pandhurna (PAR)
18:24
18:25
1 min
1
682 km
13 Amla Jn (AMLA)
19:30
19:33
3 min
1
745 km
14 Betul (BZU)
19:49
19:50
1 min
1
768 km
15 Ghoradongri (GDYA)
20:29
20:30
1 min
1
805 km
16 Itarsi Jn (ET)
22:25
22:35
10 min
1
875 km
17 Bhopal Jn (BPL)
00:15
00:25
10 min
2
966 km
18 Lalitpur (LAR)
03:01
03:02
1 min
2
1168 km
19 Jhansi Jn (JHS)
04:20
04:40
20 min
2
1257 km
20 Orai (ORAI)
06:17
06:18
1 min
2
1371 km
21 Kanpur Central (CNB)
08:15
08:20
5 min
2
1477 km
22 Unnao Jn (ON)
08:42
08:43
1 min
2
1494 km
23 Lucknow (LJN)
09:45
10:05
20 min
2
1549 km
24 Badshahnagar (BNZ)
10:29
10:30
1 min
2
1560 km
25 Barabanki Jn (BBK)
11:03
11:05
2 min
2
1585 km
26 Gonda Jn (GD)
12:17
12:22
5 min
2
1673 km
27 Mankapur Jn (MUR)
12:47
12:49
2 min
2
1701 km
28 Basti (BST)
13:32
13:37
5 min
2
1763 km
29 Khalilabad (KLD)
14:02
14:03
1 min
2
1792 km
30 Gorakhpur Jn (GKP)
15:10
0
2
1827 km

Train Gorakhpur Express -12590 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Hinganghat, Sevagram, Nagpur, Pandhurna, Amla Jn, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Orai, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow, Badshahnagar, Barabanki Jn, Gonda Jn, Mankapur Jn, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn,