Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gondwana Expres - 12410


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
15:25
0
1
0 km
2 Mathura Jn (MTJ)
17:38
17:40
2 min
1
134 km
3 Agra Cantt (AGC)
18:48
18:50
2 min
1
188 km
4 Gwalior (GWL)
20:23
20:25
2 min
1
306 km
5 Jhansi Jn (JHS)
21:45
21:57
12 min
1
403 km
6 Lalitpur (LAR)
22:58
23:00
2 min
1
493 km
7 Bina Jn (BINA)
00:05
00:15
10 min
2
556 km
8 Vidisha (BHS)
01:13
01:15
2 min
2
641 km
9 Bhopal Jn (BPL)
02:15
02:25
10 min
2
694 km
10 Hoshangabad (HBD)
03:33
03:35
2 min
2
768 km
11 Itarsi Jn (ET)
04:05
04:10
5 min
2
786 km
12 Ghoradongri (GDYA)
05:02
05:04
2 min
2
856 km
13 Betul (BZU)
05:40
05:42
2 min
2
893 km
14 Amla Jn (AMLA)
06:03
06:05
2 min
2
915 km
15 Multai (MTY)
06:22
06:24
2 min
2
938 km
16 Pandhurna (PAR)
07:08
07:10
2 min
2
979 km
17 Narkher (NRKR)
07:25
07:27
2 min
2
997 km
18 Katol (KATL)
07:48
07:50
2 min
2
1022 km
19 Nagpur (NGP)
09:00
09:40
40 min
2
1083 km
20 Bhandara Road (BRD)
10:23
10:25
2 min
2
1145 km
21 Gondia Jn (G)
11:21
11:23
2 min
2
1213 km
22 Dongargarh (DGG)
12:16
12:18
2 min
2
1286 km
23 Raj Nandgaon (RJN)
12:40
12:42
2 min
2
1317 km
24 Durg (DURG)
13:25
13:30
5 min
2
1347 km
25 Raipur Jn (R)
14:05
14:15
10 min
2
1383 km
26 Tilda (TLD)
14:48
14:50
2 min
2
1421 km
27 Bhatapara (BYT)
15:08
15:10
2 min
2
1447 km
28 Bilaspur Jn (BSP)
16:45
17:00
15 min
2
1494 km
29 Akaltara (AKT)
17:24
17:26
2 min
2
1521 km
30 Champa (CPH)
17:48
17:50
2 min
2
1546 km
31 Kharsia (KHS)
18:18
18:20
2 min
2
1592 km
32 Raigarh (RIG)
19:05
0
2
1626 km

Train Gondwana Expres -12410 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Mathura Jn, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Lalitpur, Bina Jn, Vidisha, Bhopal Jn, Hoshangabad, Itarsi Jn, Ghoradongri, Betul, Amla Jn, Multai, Pandhurna, Narkher, Katol, Nagpur, Bhandara Road, Gondia Jn, Dongargarh, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Tilda, Bhatapara, Bilaspur Jn, Akaltara, Champa, Kharsia, Raigarh,