Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gomti Express - 2419


  ()
1 Lucknow (LKO)
05:25
0
1
0 km
2 Unnao Jn (ON)
06:15
06:17
2 min
1
55 km
3 Kanpur Central (CNB)
06:55
07:00
5 min
1
72 km
4 Phaphund (PHD)
07:59
08:01
2 min
1
154 km
5 Etawah (ETW)
08:42
08:44
2 min
1
210 km
6 Shikohabad Jn (SKB)
09:21
09:23
2 min
1
265 km
7 Firozabad (FZD)
09:43
09:45
2 min
1
285 km
8 Tundla Jn (TDL)
10:22
10:25
3 min
1
302 km
9 Aligarh Jn (ALJN)
11:35
11:38
3 min
1
380 km
10 Khurja Jn (KRJ)
12:10
12:13
3 min
1
423 km
11 Ghaziabad (GZB)
13:17
13:20
3 min
1
486 km
12 New Delhi (NDLS)
14:00
0
1
511 km

Train Gomti Express -2419 from Lucknow to New Delhi passes through following stations:


Lucknow, Unnao Jn, Kanpur Central, Phaphund, Etawah, Shikohabad Jn, Firozabad, Tundla Jn, Aligarh Jn, Khurja Jn, Ghaziabad, New Delhi,