Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gomti Express - 12420


  ()
1 New Delhi (NDLS)
12:40
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
13:15
13:17
2 min
1
26 km
3 Khurja Jn (KRJ)
14:03
14:05
2 min
1
89 km
4 Aligarh Jn (ALJN)
14:47
14:50
3 min
1
132 km
5 Tundla Jn (TDL)
15:55
15:58
3 min
1
210 km
6 Firozabad (FZD)
16:13
16:15
2 min
1
226 km
7 Shikohabad Jn (SKB)
16:23
16:25
2 min
1
246 km
8 Etawah (ETW)
17:20
17:22
2 min
1
302 km
9 Phaphund (PHD)
18:00
18:02
2 min
1
358 km
10 Kanpur Central (CNB)
19:45
19:55
10 min
1
440 km
11 Unnao Jn (ON)
20:16
20:18
2 min
1
457 km
12 Lucknow (LKO)
21:25
0
1
511 km

Train Gomti Express -12420 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Khurja Jn, Aligarh Jn, Tundla Jn, Firozabad, Shikohabad Jn, Etawah, Phaphund, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow,