Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Goldn Temple Malhour - 12904


  ()
1 Amritsar Jn (ASR)
21:25
0
1
0 km
2 Beas (BEAS)
21:53
21:55
2 min
1
43 km
3 Jalandhar City (JUC)
22:33
22:40
7 min
1
79 km
4 Jalandhar Cant (JRC)
22:48
22:50
2 min
1
84 km
5 Phagwara Jn (PGW)
23:02
23:04
2 min
1
100 km
6 Ludhiana Jn (LDH)
23:55
00:05
10 min
2
136 km
7 Ambala Cant Jn (UMB)
01:50
02:00
10 min
2
250 km
8 Jagadhri (JUD)
02:38
02:40
2 min
2
301 km
9 Saharanpur (SRE)
03:30
03:40
10 min
2
331 km
10 Muzaffarnagar (MOZ)
04:26
04:28
2 min
2
389 km
11 Meerut Cant (MUT)
05:05
05:07
2 min
2
440 km
12 Meerut City (MTC)
05:20
05:25
5 min
2
444 km
13 Ghaziabad (GZB)
06:15
06:17
2 min
2
492 km
14 H Nizamuddin (NZM)
07:05
07:40
35 min
2
515 km
15 Faridabad (FDB)
08:03
08:05
2 min
2
535 km
16 Mathura Jn (MTJ)
10:10
10:15
5 min
2
648 km
17 Nagda Jn (NAD)
17:55
17:57
2 min
2
1197 km
18 Ratlam Jn (RTM)
18:50
19:10
20 min
2
1238 km
19 Meghnagar (MGN)
20:11
20:13
2 min
2
1319 km
20 Dahod (DHD)
20:40
20:42
2 min
2
1352 km
21 Godhra Jn (GDA)
22:00
22:02
2 min
2
1426 km
22 Vadodara Jn (BRC)
23:18
23:36
18 min
2
1500 km
23 Surat (ST)
01:30
01:35
5 min
3
1629 km
24 Borivali (BVI)
04:36
04:38
2 min
3
1861 km
25 Dadar (DDR)
05:09
05:11
2 min
3
1885 km
26 Mumbai Central (BCT)
05:40
0
3
1891 km

Train Goldn Temple Malhour -12904 from to passes through following stations:


Amritsar Jn, Beas, Jalandhar City, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Ludhiana Jn, Ambala Cant Jn, Jagadhri, Saharanpur, Muzaffarnagar, Meerut Cant, Meerut City, Ghaziabad, H Nizamuddin, Faridabad, Mathura Jn, Nagda Jn, Ratlam Jn, Meghnagar, Dahod, Godhra Jn, Vadodara Jn, Surat, Borivali, Dadar, Mumbai Central,