Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Golconda Express - 17202


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
13:05
0
1
0 km
2 Bhongir (BG)
13:39
13:40
1 min
1
47 km
3 Aler (ALER)
13:54
13:55
1 min
1
70 km
4 Jangaon (ZN)
14:04
14:05
1 min
1
84 km
5 Ghanpur (GNP)
14:34
14:35
1 min
1
112 km
6 Kazipet Jn (KZJ)
15:05
15:07
2 min
1
132 km
7 Warangal (WL)
15:20
15:22
2 min
1
142 km
8 Nekonda (NKD)
15:44
15:45
1 min
1
172 km
9 Kesamudram (KDM)
15:57
15:58
1 min
1
188 km
10 Mahbubabad (MABD)
16:20
16:25
5 min
1
203 km
11 Garla (GLA)
16:43
16:44
1 min
1
222 km
12 Dornakal Jn (DKJ)
16:51
16:52
1 min
1
227 km
13 Khammam (KMT)
17:15
17:16
1 min
1
250 km
14 Bona Kalu (BKL)
17:29
17:30
1 min
1
278 km
15 Madhira (MDR)
17:43
17:44
1 min
1
294 km
16 Errupalem (YP)
17:54
17:55
1 min
1
309 km
17 Kondapalli (KI)
18:54
18:55
1 min
1
334 km
18 Rayanapad (RYP)
19:01
19:02
1 min
1
339 km
19 Vijayawada Jn (BZA)
19:55
20:15
20 min
1
351 km
20 Krishna Canal (KCC)
20:28
20:29
1 min
1
356 km
21 Mangalagiri (MAG)
20:37
20:38
1 min
1
363 km
22 Namburu (NBR)
20:49
20:50
1 min
1
374 km
23 Guntur Jn (GNT)
21:20
0
1
383 km

Train Golconda Express -17202 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Bhongir, Aler, Jangaon, Ghanpur, Kazipet Jn, Warangal, Nekonda, Kesamudram, Mahbubabad, Garla, Dornakal Jn, Khammam, Bona Kalu, Madhira, Errupalem, Kondapalli, Rayanapad, Vijayawada Jn, Krishna Canal, Mangalagiri, Namburu, Guntur Jn,