Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Godavari Express - 12728


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
17:15
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
17:35
17:40
5 min
1
10 km
3 Kazipet Jn (KZJ)
19:30
19:32
2 min
1
142 km
4 Warangal (WL)
19:45
19:47
2 min
1
152 km
5 Khammam (KMT)
21:10
21:12
2 min
1
259 km
6 Vijayawada Jn (BZA)
23:05
23:20
15 min
1
360 km
7 Eluru (EE)
00:07
00:08
1 min
2
420 km
8 Tadepalligudem (TDD)
00:39
00:40
1 min
2
468 km
9 Nidadavolu Jn (NDD)
00:57
00:58
1 min
2
488 km
10 Rajamundry (RJY)
01:40
01:41
1 min
2
510 km
11 Anaparti (APT)
02:01
02:02
1 min
2
534 km
12 Samalkot Jn (SLO)
02:23
02:24
1 min
2
560 km
13 Pithapuram (PAP)
02:36
02:37
1 min
2
572 km
14 Annavaram (ANV)
02:53
02:55
2 min
2
597 km
15 Tuni (TUNI)
03:10
03:11
1 min
2
614 km
16 Narsipatnam Rd (NRP)
03:30
03:31
1 min
2
636 km
17 Ellamanchili (YLM)
03:47
03:48
1 min
2
654 km
18 Anakapalle (AKP)
04:05
04:06
1 min
2
677 km
19 Duvvada (DVD)
05:19
05:20
1 min
2
693 km
20 Vishakapatnam (VSKP)
06:05
0
2
711 km

Train Godavari Express -12728 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Warangal, Khammam, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Rajamundry, Anaparti, Samalkot Jn, Pithapuram, Annavaram, Tuni, Narsipatnam Rd, Ellamanchili, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam,