Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Godan Express - 11055


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
10:55
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
11:35
11:40
5 min
1
38 km
3 Nasik Road (NK)
14:28
14:30
2 min
1
172 km
4 Bhusaval Jn (BSL)
17:55
18:00
5 min
1
429 km
5 Itarsi Jn (ET)
22:20
22:30
10 min
1
736 km
6 Jabalpur (JBP)
01:45
01:55
10 min
2
981 km
7 Satna (STA)
04:50
05:00
10 min
2
1170 km
8 Allahabad Jn (ALD)
09:40
10:15
35 min
2
1348 km
9 Phulpur (PLP)
10:53
10:55
2 min
2
1384 km
10 Janghai Jn (JNH)
11:22
11:24
2 min
2
1408 km
11 Mariahu (MAY)
12:08
12:10
2 min
2
1438 km
12 Zafarabad Jn (ZBD)
12:47
12:49
2 min
2
1456 km
13 JNU (JNU)
13:08
13:10
2 min
2
1462 km
14 Shahganj Jn (SHG)
14:45
14:55
10 min
2
1495 km
15 Khorason Road (KRND)
15:16
15:18
2 min
2
1517 km
16 Sarai Mir (SMZ)
15:29
15:31
2 min
2
1526 km
17 Azamgarh (AMH)
16:00
16:05
5 min
2
1552 km
18 Muhammadabad (MMA)
16:23
16:25
2 min
2
1573 km
19 Mau Jn (MAU)
16:56
17:06
10 min
2
1595 km
20 Belthara Road (BLTR)
17:34
17:36
2 min
2
1630 km
21 Deoria Sadar (DEOS)
18:58
19:00
2 min
2
1684 km
22 Gorakhpur Jn (GKP)
20:15
0
2
1733 km

Train Godan Express -11055 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Kalyan Jn, Nasik Road, Bhusaval Jn, Itarsi Jn, Jabalpur, Satna, Allahabad Jn, Phulpur, Janghai Jn, Mariahu, Zafarabad Jn, JNU, Shahganj Jn, Khorason Road, Sarai Mir, Azamgarh, Muhammadabad, Mau Jn, Belthara Road, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn,