Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Goa Howrah Express - 18048


  ()
1 Vasco Da Gama (VSG)
07:10
0
1
0 km
2 Madgaon (MAO)
07:40
07:45
5 min
1
28 km
3 Sanverdam Chuch (SVM)
07:53
07:55
2 min
1
44 km
4 Kulem (QLM)
08:20
08:30
10 min
1
62 km
5 Castle Rock (CLR)
09:20
09:25
5 min
1
121 km
6 Londa Jn (LD)
09:58
10:00
2 min
1
146 km
7 Dharwar (DWR)
11:34
11:36
2 min
1
216 km
8 Hubli Jn (UBL)
12:05
12:15
10 min
1
236 km
9 Gadag Jn (GDG)
13:28
13:30
2 min
1
294 km
10 Hospet Jn (HPT)
14:53
14:55
2 min
1
379 km
11 Toranagallu (TNGL)
15:39
15:40
1 min
1
412 km
12 Bellary Jn (BAY)
16:23
16:25
2 min
1
445 km
13 Guntakal Jn (GTL)
17:10
17:25
15 min
1
495 km
14 Maddikera (MKR)
17:39
17:40
1 min
1
507 km
15 DHNE (DHNE)
18:38
18:40
2 min
1
564 km
16 Nandyal (NDL)
20:20
20:25
5 min
1
639 km
17 Giddalur (GID)
21:15
21:16
1 min
1
693 km
18 Cumbum (CBM)
21:48
21:50
2 min
1
727 km
19 Markapur Road (MRK)
22:14
22:15
1 min
1
753 km
20 Donakonda (DKD)
22:45
22:46
1 min
1
777 km
21 Vinukonda (VKN)
23:27
23:28
1 min
1
814 km
22 Narasaraopet (NRT)
00:10
00:11
1 min
2
851 km
23 Guntur Jn (GNT)
01:40
02:00
20 min
2
897 km
24 Vijayawada Jn (BZA)
02:50
03:00
10 min
2
928 km
25 Eluru (EE)
03:46
03:47
1 min
2
988 km
26 Rajamundry (RJY)
05:11
05:13
2 min
2
1078 km
27 Samalkot Jn (SLO)
05:51
05:52
1 min
2
1128 km
28 Duvvada (DVD)
08:07
08:08
1 min
2
1261 km
29 Vizianagram Jn (VZM)
09:25
09:40
15 min
2
1325 km
30 Srikakulam Road (CHE)
10:30
10:32
2 min
2
1394 km
31 Palasa (PSA)
11:38
11:40
2 min
2
1467 km
32 Berhampur (BAM)
12:38
12:40
2 min
2
1541 km
33 Khurda Road Jn (KUR)
14:40
14:45
5 min
2
1688 km
34 Bhubaneswar (BBS)
15:05
15:20
15 min
2
1707 km
35 Cuttack (CTC)
15:55
16:00
5 min
2
1735 km
36 Jajpur K Road (JJKR)
16:46
16:47
1 min
2
1807 km
37 Bhadrakh (BHC)
17:46
17:48
2 min
2
1850 km
38 Balasore (BLS)
18:33
18:35
2 min
2
1912 km
39 Kharagpur Jn (KGP)
20:05
20:20
15 min
2
2031 km
40 Santragachi Jn (SRC)
21:47
21:48
1 min
2
2138 km
41 Howrah Jn (HWH)
22:25
0
2
2146 km

Train Goa Howrah Express -18048 from to passes through following stations:


Vasco Da Gama, Madgaon, Sanverdam Chuch, Kulem, Castle Rock, Londa Jn, Dharwar, Hubli Jn, Gadag Jn, Hospet Jn, Toranagallu, Bellary Jn, Guntakal Jn, Maddikera, DHNE, Nandyal, Giddalur, Cumbum, Markapur Road, Donakonda, Vinukonda, Narasaraopet, Guntur Jn, Vijayawada Jn, Eluru, Rajamundry, Samalkot Jn, Duvvada, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Berhampur, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn,