Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Goa Chennai Express - 17312


  ()
1 Vasco Da Gama (VSG)
14:30
0
1
0 km
2 Madgaon (MAO)
15:15
15:20
5 min
1
28 km
3 Sanverdam Chuch (SVM)
15:28
15:30
2 min
1
44 km
4 Kulem (QLM)
16:05
16:10
5 min
1
62 km
5 Castle Rock (CLR)
17:05
17:10
5 min
1
121 km
6 Londa Jn (LD)
17:45
17:47
2 min
1
146 km
7 Dharwar (DWR)
19:18
19:20
2 min
1
216 km
8 Hubli Jn (UBL)
20:10
20:20
10 min
1
236 km
9 Haveri (HVR)
21:34
21:35
1 min
1
311 km
10 Ranibennur (RNR)
22:04
22:05
1 min
1
344 km
11 Davangere (DVG)
22:44
22:45
1 min
1
380 km
12 Birur Jn (RRB)
00:30
00:35
5 min
2
495 km
13 Arsikere Jn (ASK)
01:30
01:35
5 min
2
540 km
14 Tiptur (TTR)
02:09
02:10
1 min
2
565 km
15 Tumkur (TK)
03:43
03:45
2 min
2
636 km
16 Yesvantpur Jn (YPR)
05:15
05:30
15 min
2
700 km
17 Banaswadi (BAND)
05:56
05:58
2 min
2
715 km
18 Krishnarajapurm (KJM)
06:08
06:10
2 min
2
722 km
19 Bangarapet (BWT)
07:08
07:10
2 min
2
778 km
20 Jolarpettai (JTJ)
08:23
08:25
2 min
2
857 km
21 Katpadi Jn (KPD)
09:28
09:30
2 min
2
940 km
22 Arakkonam (AJJ)
10:18
10:20
2 min
2
1001 km
23 Perambur (PER)
11:08
11:10
2 min
2
1064 km
24 Chennai Central (MAS)
11:55
0
2
1070 km

Train Goa Chennai Express -17312 from to passes through following stations:


Vasco Da Gama, Madgaon, Sanverdam Chuch, Kulem, Castle Rock, Londa Jn, Dharwar, Hubli Jn, Haveri, Ranibennur, Davangere, Birur Jn, Arsikere Jn, Tiptur, Tumkur, Yesvantpur Jn, Banaswadi, Krishnarajapurm, Bangarapet, Jolarpettai, Katpadi Jn, Arakkonam, Perambur, Chennai Central,