Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Goa Bangalore Link Express - 02779


  ()
1 Vasco Da Gama (VSG)
15:10
0
1
0 km
2 Madgaon (MAO)
15:44
15:49
5 min
1
28 km
3 Sanverdam Chuch (SVM)
15:58
16:00
2 min
1
44 km
4 Kulem (QLM)
16:30
16:35
5 min
1
62 km
5 Castle Rock (CLR)
17:35
17:40
5 min
1
121 km
6 Londa Jn (LD)
18:40
19:40
1 hrs
1
146 km
7 Alnavar Jn (LWR)
20:29
20:30
1 min
1
179 km
8 Dharwar (DWR)
21:48
21:50
2 min
1
216 km
9 Hubli Jn (UBL)
22:25
22:40
15 min
1
236 km
10 Haveri (HVR)
23:54
23:55
1 min
2
311 km
11 Ranibennur (RNR)
00:24
00:25
1 min
2
344 km
12 Harihar (HRR)
00:50
00:52
2 min
2
367 km
13 Davangere (DVG)
01:09
01:10
1 min
2
380 km
14 Birur Jn (RRB)
03:10
03:12
2 min
2
495 km
15 Kadur (DRU)
03:21
03:22
1 min
2
501 km
16 Arsikere Jn (ASK)
04:05
04:10
5 min
2
540 km
17 Tiptur (TTR)
04:29
04:30
1 min
2
565 km
18 Ammasandra (AMSA)
05:04
05:05
1 min
2
592 km
19 Tumkur (TK)
05:50
05:52
2 min
2
636 km
20 Yesvantpur Jn (YPR)
06:58
07:00
2 min
2
700 km
21 Bangalore Cy Jn (SBC)
07:35
0
2
705 km

Train Goa Bangalore Link Express -02779 from Vasco Da Gama to Bangalore Cy Jn passes through following stations:


Vasco Da Gama, Madgaon, Sanverdam Chuch, Kulem, Castle Rock, Londa Jn, Alnavar Jn, Dharwar, Hubli Jn, Haveri, Ranibennur, Harihar, Davangere, Birur Jn, Kadur, Arsikere Jn, Tiptur, Ammasandra, Tumkur, Yesvantpur Jn, Bangalore Cy Jn,