Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Garib Nawaz Express - 16532


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
17:45
0
1
0 km
2 Dharmavaram Jn (DMM)
21:15
21:20
5 min
1
175 km
3 Anantapur (ATP)
21:54
21:55
1 min
1
209 km
4 Guntakal Jn (GTL)
23:50
23:55
5 min
1
276 km
5 Bellary Jn (BAY)
01:30
01:35
5 min
2
327 km
6 Hospet Jn (HPT)
02:55
03:00
5 min
2
392 km
7 Koppal (KBL)
03:29
03:30
1 min
2
437 km
8 Gadag Jn (GDG)
04:55
05:00
5 min
2
477 km
9 Hubli Jn (UBL)
06:25
06:35
10 min
2
535 km
10 Dharwar (DWR)
07:09
07:10
1 min
2
555 km
11 Londa Jn (LD)
08:28
08:30
2 min
2
626 km
12 Belgaum (BGM)
09:35
09:40
5 min
2
677 km
13 Miraj Jn (MRJ)
12:40
12:45
5 min
2
814 km
14 Sangli (SLI)
12:57
13:00
3 min
2
821 km
15 Karad (KRD)
13:59
14:00
1 min
2
889 km
16 Satara (STR)
15:00
15:03
3 min
2
948 km
17 Pune Jn (PUNE)
18:40
18:50
10 min
2
1093 km
18 Lonavala (LNL)
19:58
20:00
2 min
2
1157 km
19 Kalyan Jn (KYN)
21:40
21:45
5 min
2
1231 km
20 Bhiwandi Road (BIRD)
22:19
22:20
1 min
2
1256 km
21 Vasai Road (BSR)
23:05
23:10
5 min
2
1284 km
22 Vapi (VAPI)
01:04
01:05
1 min
3
1406 km
23 Valsad (BL)
01:46
01:47
1 min
3
1430 km
24 Surat (ST)
03:07
03:12
5 min
3
1499 km
25 Vadodara Jn (BRC)
05:05
05:15
10 min
3
1628 km
26 Anand Jn (ANND)
05:49
05:50
1 min
3
1663 km
27 Nadiad Jn (ND)
06:09
06:10
1 min
3
1682 km
28 Ahmedabad Jn (ADI)
07:05
07:30
25 min
3
1727 km
29 Mahesana Jn (MSH)
09:24
09:25
1 min
3
1795 km
30 Palanpur Jn (PNU)
10:49
10:50
1 min
3
1860 km
31 Abu Road (ABR)
11:52
12:02
10 min
3
1913 km
32 Falna (FA)
13:43
13:44
1 min
3
2012 km
33 Marwar Jn (MJ)
14:53
14:58
5 min
3
2078 km
34 Beawar (BER)
16:30
16:31
1 min
3
2166 km
35 Ajmer Jn (AII)
17:45
0
3
2218 km

Train Garib Nawaz Express -16532 from to passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Dharmavaram Jn, Anantapur, Guntakal Jn, Bellary Jn, Hospet Jn, Koppal, Gadag Jn, Hubli Jn, Dharwar, Londa Jn, Belgaum, Miraj Jn, Sangli, Karad, Satara, Pune Jn, Lonavala, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Vapi, Valsad, Surat, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Marwar Jn, Beawar, Ajmer Jn,