Train Schedule

Saharsa Jn (SHC)
Arr. Starts
Dep. 15:00
S Bhakhtiyarpur (SBV)
Arr. 15:15
Dep. 15:16
Khagaria (KGG)
Arr. 16:04
Dep. 16:05
Begu Sarai (BGS)
Arr. 16:35
Dep. 16:36
Barauni Jn (BJU)
Arr. 17:05
Dep. 17:15
Dalsingh Sarai (DSS)
Arr. 17:44
Dep. 17:45
Samastipur Jn (SPJ)
Arr. 18:13
Dep. 18:18
Muzaffarpur Jn (MFP)
Arr. 19:07
Dep. 19:12
Hajipur Jn (HJP)
Arr. 20:06
Dep. 20:07
Chhapra (CPR)
Arr. 21:15
Dep. 21:20
Siwan Jn (SV)
Arr. 22:05
Dep. 22:10
Gorakhpur Jn (GKP)
Arr. 00:30
Dep. 00:45
Lucknow (LKO)
Arr. 06:00
Dep. 06:10
Bareilly (BE)
Arr. 09:31
Dep. 09:33
Moradabad (MB)
Arr. 11:00
Dep. 11:07
New Delhi (NDLS)
Arr. 13:50
Dep. 14:05
Ambala Cant Jn (UMB)
Arr. 16:50
Dep. 16:55
Ludhiana Jn (LDH)
Arr. 18:25
Dep. 18:30
Jalandhar City (JUC)
Arr. 19:20
Dep. 19:25
Beas (BEAS)
Arr. 20:04
Dep. 20:05
Amritsar Jn (ASR)
Arr. 21:00
Dep. Ends