Train Schedule

Bangalore Cy Jn (SBC)
Arr. Starts
Dep. 17:00
Yesvantpur Jn (YPR)
Arr. 17:15
Dep. 17:20
Dharmavaram Jn (DMM)
Arr. 20:40
Dep. 20:45
Anantapur (ATP)
Arr. 21:23
Dep. 21:25
Guntakal Jn (GTL)
Arr. 23:50
Dep. 23:55
Bellary Jn (BAY)
Arr. 01:30
Dep. 01:35
Hospet Jn (HPT)
Arr. 02:55
Dep. 03:00
Koppal (KBL)
Arr. 03:39
Dep. 03:40
Gadag Jn (GDG)
Arr. 04:50
Dep. 04:52
Hubli Jn (UBL)
Arr. 06:25
Dep. 06:35
Dharwar (DWR)
Arr. 06:59
Dep. 07:00
Londa Jn (LD)
Arr. 08:23
Dep. 08:25
Belgaum (BGM)
Arr. 09:35
Dep. 09:40
Miraj Jn (MRJ)
Arr. 12:40
Dep. 12:45
Sangli (SLI)
Arr. 12:57
Dep. 13:00
Karad (KRD)
Arr. 13:59
Dep. 14:00
Satara (STR)
Arr. 15:00
Dep. 15:03
Pune Jn (PUNE)
Arr. 18:40
Dep. 18:50
Lonavala (LNL)
Arr. 19:58
Dep. 20:00
Kalyan Jn (KYN)
Arr. 21:40
Dep. 21:45
Bhiwandi Road (BIRD)
Arr. 22:09
Dep. 22:10
Vasai Road (BSR)
Arr. 22:50
Dep. 22:55
Vapi (VAPI)
Arr. 00:49
Dep. 00:50
Valsad (BL)
Arr. 01:15
Dep. 01:16
Surat (ST)
Arr. 02:45
Dep. 02:55
Vadodara Jn (BRC)
Arr. 04:38
Dep. 04:55
Anand Jn (ANND)
Arr. 05:28
Dep. 05:29
Nadiad Jn (ND)
Arr. 05:45
Dep. 05:46
Ahmedabad Jn (ADI)
Arr. 06:45
Dep. 07:05
Mahesana Jn (MSH)
Arr. 09:19
Dep. 09:20
Palanpur Jn (PNU)
Arr. 10:49
Dep. 10:50
Abu Road (ABR)
Arr. 11:45
Dep. 11:55
Falna (FA)
Arr. 13:27
Dep. 13:28
Marwar Jn (MJ)
Arr. 14:30
Dep. 14:32
Beawar (BER)
Arr. 16:20
Dep. 16:21
Ajmer Jn (AII)
Arr. 17:30
Dep. Ends