Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Garhwal Express - 14044


  ()
1 Delhi (DLI)
06:50
0
1
0 km
2 Delhi Shahdara (DSA)
07:03
07:05
2 min
1
7 km
3 Ghaziabad (GZB)
07:33
07:35
2 min
1
20 km
4 Pilkhua (PKW)
08:03
08:05
2 min
1
46 km
5 Hapur (HPU)
08:20
08:25
5 min
1
57 km
6 Gajraula Jn (GJL)
09:30
09:55
25 min
1
108 km
7 Mandi Dhanaura (MNDR)
10:15
10:17
2 min
1
123 km
8 Chand Siau (CPS)
10:56
10:58
2 min
1
143 km
9 Haldaur (HLDR)
11:28
11:30
2 min
1
161 km
10 Bijnor (BJO)
11:58
12:00
2 min
1
178 km
11 Muzzampur Nryn (MZM)
13:08
13:10
2 min
1
203 km
12 Najibabad Jn (NBD)
13:25
13:35
10 min
1
214 km
13 Kotdwara (KTW)
14:20
0
1
238 km

Train Garhwal Express -14044 from to passes through following stations:


Delhi, Delhi Shahdara, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Gajraula Jn, Mandi Dhanaura, Chand Siau, Haldaur, Bijnor, Muzzampur Nryn, Najibabad Jn, Kotdwara,