Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ganpati Special - 0966


  ()
1 Madgaon (MAO)
18:45
0
1
0 km
2 Karmali (KRMI)
19:20
19:22
2 min
1
41 km
3 Thivim (THVM)
19:40
19:42
2 min
1
65 km
4 Sawantwadi Road (SWV)
20:16
20:18
2 min
1
111 km
5 Kudal (KUDL)
20:37
20:39
2 min
1
140 km
6 Sindhudurg (SNDD)
20:50
20:52
2 min
1
154 km
7 Kankavali (KKW)
21:05
21:07
2 min
1
179 km
8 Vaibhavwadi Rd (VBW)
21:38
21:40
2 min
1
222 km
9 Ratnagiri (RN)
23:20
23:25
5 min
1
335 km
10 Sangmeshwar (SGR)
00:20
00:22
2 min
2
382 km
11 Chiplun (CHI)
01:48
01:50
2 min
2
441 km
12 Khed (KHED)
02:40
02:42
2 min
2
482 km
13 Roha (ROHA)
04:55
05:00
5 min
2
620 km
14 Panvel (PNVL)
06:25
06:30
5 min
2
697 km
15 Bhiwandi Road (BIRD)
07:30
07:33
3 min
2
737 km
16 Vasai Road (BSR)
08:30
09:15
45 min
2
764 km
17 Borivali (BVI)
09:42
09:45
3 min
2
782 km
18 Andheri (ADH)
10:10
0
2
794 km

Train Ganpati Special -0966 from Madgaon to Andheri passes through following stations:


Madgaon, Karmali, Thivim, Sawantwadi Road, Kudal, Sindhudurg, Kankavali, Vaibhavwadi Rd, Ratnagiri, Sangmeshwar, Chiplun, Khed, Roha, Panvel, Bhiwandi Road, Vasai Road, Borivali, Andheri,