Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ganga Gomti Express - 14216


  ()
1 Lucknow (LKO)
18:00
0
1
0 km
2 Bachhrawan (BCN)
18:50
18:52
2 min
1
48 km
3 Rae Bareli Jn (RBL)
19:20
19:22
2 min
1
78 km
4 Lachhmanpur (LMN)
19:42
19:44
2 min
1
99 km
5 Unchahar Jn (UCR)
19:59
20:01
2 min
1
116 km
6 Pwn Klaknder Rd (PQN)
20:13
20:15
2 min
1
127 km
7 Kunda Harnamgnj (KHNM)
20:30
20:32
2 min
1
146 km
8 Phaphamau Jn (PFM)
21:40
21:42
2 min
1
188 km
9 Prayag (PRG)
22:01
22:03
2 min
1
195 km
10 Allahabad Jn (ALD)
22:20
0
1
201 km

Train Ganga Gomti Express -14216 from to passes through following stations:


Lucknow, Bachhrawan, Rae Bareli Jn, Lachhmanpur, Unchahar Jn, Pwn Klaknder Rd, Kunda Harnamgnj, Phaphamau Jn, Prayag, Allahabad Jn,