Train Schedule

Mumbai Central (BCT)
Arr. Starts
Dep. 07:25
Dadar (DDR)
Arr. 07:35
Dep. 07:37
Borivali (BVI)
Arr. 08:05
Dep. 08:07
Palghar (PLG)
Arr. 09:14
Dep. 09:16
Boisar (BOR)
Arr. 09:32
Dep. 09:34
Vangaon (VGN)
Arr. 09:50
Dep. 09:52
Dahanu Road (DRD)
Arr. 10:06
Dep. 10:08
Umbargam Road (UBR)
Arr. 10:24
Dep. 10:26
Sanjan (SJN)
Arr. 10:34
Dep. 10:36
Bhilad (BLD)
Arr. 10:46
Dep. 10:48
Vapi (VAPI)
Arr. 11:00
Dep. 11:02
Udvada (UVD)
Arr. 11:14
Dep. 11:16
Pardi (PAD)
Arr. 11:22
Dep. 11:24
Valsad (BL)
Arr. 11:42
Dep. 11:47
Bilimora Jn (BIM)
Arr. 11:59
Dep. 12:01
Amalsad (AML)
Arr. 12:10
Dep. 12:12
Navsari (NVS)
Arr. 12:25
Dep. 12:27
Maroli (MRL)
Arr. 12:38
Dep. 12:40
Surat (ST)
Arr. 13:27
Dep. 13:37
Kim (KIM)
Arr. 13:55
Dep. 13:57
Kosamba Jn (KSB)
Arr. 14:05
Dep. 14:07
Panoli (PAO)
Arr. 14:14
Dep. 14:16
Ankleshwar Jn (AKV)
Arr. 14:24
Dep. 14:26
Bharuch Jn (BH)
Arr. 14:41
Dep. 14:46
Palej (PLJ)
Arr. 15:07
Dep. 15:09
Miyagam Karjan (MYG)
Arr. 15:20
Dep. 15:22
Vadodara Jn (BRC)
Arr. 15:55
Dep. 16:05
Samlaya Jn (SMLA)
Arr. 16:27
Dep. 16:29
Derol (DRL)
Arr. 16:48
Dep. 16:50
Godhra Jn (GDA)
Arr. 17:23
Dep. 17:28
Sant Road (SAT)
Arr. 17:47
Dep. 17:49
Piplod Jn (PPD)
Arr. 17:59
Dep. 18:01
Limkheda (LMK)
Arr. 18:07
Dep. 18:09
Dahod (DHD)
Arr. 18:37
Dep. 18:42
Meghnagar (MGN)
Arr. 19:02
Dep. 19:04
Thandla Rd (THDR)
Arr. 19:12
Dep. 19:14
Bamnia (BMI)
Arr. 19:37
Dep. 19:39
Ratlam Jn (RTM)
Arr. 20:35
Dep. 20:55
Khachrod (KUH)
Arr. 21:17
Dep. 21:19
Nagda Jn (NAD)
Arr. 22:00
Dep. 22:05
Mahidpur Road (MEP)
Arr. 22:20
Dep. 22:22
Vikramgarh Alot (VMA)
Arr. 22:38
Dep. 22:40
Chau Mahla (CMU)
Arr. 22:56
Dep. 22:58
Suwasra (SVA)
Arr. 23:12
Dep. 23:14
Shamgarh (SGZ)
Arr. 23:25
Dep. 23:30
Bhawani Mandi (BWM)
Arr. 23:59
Dep. 00:01
Jhalawar Road (JHW)
Arr. 00:15
Dep. 00:17
Ramganj Mandi (RMA)
Arr. 00:31
Dep. 00:33
Kota Jn (KOTA)
Arr. 01:25
Dep. 01:35
Lakheri (LKE)
Arr. 02:26
Dep. 02:28
Indargarh (IDG)
Arr. 02:40
Dep. 02:42
Sawai Madhopur (SWM)
Arr. 03:10
Dep. 03:20
Malarna (MLZ)
Arr. 03:45
Dep. 03:47
Gangapur City (GGC)
Arr. 05:35
Dep. 05:45
Shri Mahabirji (SMBJ)
Arr. 06:18
Dep. 06:20
Hindaun City (HAN)
Arr. 06:33
Dep. 06:35
Fateh Singhpura (FSP)
Arr. 06:45
Dep. 06:47
Bayana Jn (BXN)
Arr. 07:05
Dep. 07:10
Bharatpur Jn (BTE)
Arr. 08:00
Dep. 08:05
Mathura Jn (MTJ)
Arr. 09:35
Dep. 09:45
Chata (CHJ)
Arr. 10:07
Dep. 10:09
Kosi Kalan (KSV)
Arr. 10:20
Dep. 10:22
Palwal (PWL)
Arr. 11:08
Dep. 11:10
Ballabgarh (BVH)
Arr. 11:28
Dep. 11:30
Faridabad (FDB)
Arr. 11:41
Dep. 11:43
Tuglakabad (TKD)
Arr. 11:55
Dep. 11:57
Okhla (OKA)
Arr. 12:06
Dep. 12:08
H Nizamuddin (NZM)
Arr. 12:18
Dep. 12:20
New Delhi (NDLS)
Arr. 12:45
Dep. 13:15
Delhi Kishangnj (DKZ)
Arr. 13:32
Dep. 13:34
Shakurbasti (SSB)
Arr. 13:49
Dep. 13:51
Nangloi (NNO)
Arr. 14:00
Dep. 14:02
Bahadurgarh (BGZ)
Arr. 14:14
Dep. 14:16
Sampla (SPZ)
Arr. 14:43
Dep. 14:45
Rohtak Jn (ROK)
Arr. 15:10
Dep. 15:15
Julana (JNA)
Arr. 15:41
Dep. 15:43
Jind Jn (JIND)
Arr. 16:15
Dep. 16:20
Uchana (UCA)
Arr. 16:35
Dep. 16:37
Narwana Jn (NRW)
Arr. 16:51
Dep. 16:53
Tohana (TUN)
Arr. 17:13
Dep. 17:15
Jakhal Jn (JHL)
Arr. 17:35
Dep. 17:40
Bareta (BRZ)
Arr. 17:51
Dep. 17:53
Budhlada (BLZ)
Arr. 18:06
Dep. 18:08
Mansa (MSZ)
Arr. 18:23
Dep. 18:25
Kotli Kalan (KTKL)
Arr. 18:39
Dep. 18:41
Maur (MAUR)
Arr. 18:47
Dep. 18:49
Bhatinda Jn (BTI)
Arr. 19:50
Dep. 20:00
Goneana (GNA)
Arr. 20:11
Dep. 20:13
Gangsar Jaitu (GJUT)
Arr. 20:28
Dep. 20:30
Kot Kapura (KKP)
Arr. 20:50
Dep. 20:52
Faridkot (FDK)
Arr. 21:05
Dep. 21:07
Firozpur Cant (FZR)
Arr. 22:20
Dep. Ends