Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Falaknuma Express - 12703


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
07:25
0
1
0 km
2 Kharagpur Jn (KGP)
09:05
09:10
5 min
1
116 km
3 Balasore (BLS)
10:35
10:37
2 min
1
234 km
4 Bhadrakh (BHC)
11:35
11:37
2 min
1
296 km
5 Cuttack (CTC)
13:05
13:10
5 min
1
412 km
6 Bhubaneswar (BBS)
13:45
14:00
15 min
1
439 km
7 Khurda Road Jn (KUR)
14:35
14:40
5 min
1
458 km
8 Balugan (BALU)
15:34
15:35
1 min
1
529 km
9 Berhampur (BAM)
16:30
16:35
5 min
1
605 km
10 Ichchpuram (IPM)
16:57
16:58
1 min
1
629 km
11 Palasa (PSA)
18:03
18:05
2 min
1
679 km
12 Srikakulam Road (CHE)
19:00
19:02
2 min
1
752 km
13 Vizianagram Jn (VZM)
20:05
20:10
5 min
1
821 km
14 Vishakapatnam (VSKP)
21:15
21:35
20 min
1
882 km
15 Samalkot Jn (SLO)
23:36
23:37
1 min
1
1033 km
16 Rajamundry (RJY)
00:28
00:30
2 min
2
1083 km
17 Tadepalligudem (TDD)
01:08
01:09
1 min
2
1125 km
18 Eluru (EE)
01:41
01:42
1 min
2
1173 km
19 Vijayawada Jn (BZA)
03:20
03:35
15 min
2
1232 km
20 Guntur Jn (GNT)
04:20
04:25
5 min
2
1264 km
21 Piduguralla (PGRL)
05:28
05:29
1 min
2
1338 km
22 Miryalaguda (MRGA)
06:25
06:26
1 min
2
1398 km
23 Nalgonda (NLDA)
07:00
07:01
1 min
2
1435 km
24 Secunderabad Jn (SC)
09:35
0
2
1545 km

Train Falaknuma Express -12703 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Kharagpur Jn, Balasore, Bhadrakh, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Balugan, Berhampur, Ichchpuram, Palasa, Srikakulam Road, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Samalkot Jn, Rajamundry, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Guntur Jn, Piduguralla, Miryalaguda, Nalgonda, Secunderabad Jn,