Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

East Coast Express - 18646


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
10:00
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
10:20
10:25
5 min
1
10 km
3 Bhongir (BG)
11:04
11:05
1 min
1
56 km
4 Aler (ALER)
11:24
11:25
1 min
1
79 km
5 Jangaon (ZN)
11:39
11:40
1 min
1
94 km
6 Kazipet Jn (KZJ)
12:38
12:40
2 min
1
142 km
7 Warangal (WL)
12:53
12:55
2 min
1
152 km
8 Mahbubabad (MABD)
13:40
13:41
1 min
1
212 km
9 Khammam (KMT)
14:30
14:32
2 min
1
259 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
16:30
16:50
20 min
1
360 km
11 Eluru (EE)
17:38
17:39
1 min
1
420 km
12 Tadepalligudem (TDD)
18:15
18:16
1 min
1
468 km
13 Nidadavolu Jn (NDD)
18:35
18:36
1 min
1
488 km
14 Rajamundry (RJY)
19:22
19:27
5 min
1
510 km
15 Samalkot Jn (SLO)
20:05
20:06
1 min
1
560 km
16 Pithapuram (PAP)
20:18
20:19
1 min
1
572 km
17 Annavaram (ANV)
20:36
20:37
1 min
1
597 km
18 Tuni (TUNI)
20:52
20:53
1 min
1
614 km
19 Ellamanchili (YLM)
21:23
21:24
1 min
1
654 km
20 Anakapalle (AKP)
22:09
22:10
1 min
1
677 km
21 Duvvada (DVD)
22:44
22:45
1 min
1
693 km
22 Vishakapatnam (VSKP)
23:35
23:55
20 min
1
711 km
23 Simhachalam (SCM)
00:10
00:11
1 min
2
719 km
24 Kottavalasa (KTV)
00:27
00:28
1 min
2
737 km
25 Vizianagram Jn (VZM)
01:10
01:12
2 min
2
772 km
26 Chipurupalle (CPP)
01:36
01:37
1 min
2
802 km
27 Srikakulam Road (CHE)
02:08
02:10
2 min
2
841 km
28 Naupada Jn (NWP)
02:44
02:45
1 min
2
888 km
29 Palasa (PSA)
03:21
03:22
1 min
2
914 km
30 Sompeta (SPT)
03:43
03:44
1 min
2
945 km
31 Ichchpuram (IPM)
03:59
04:00
1 min
2
963 km
32 Berhampur (BAM)
04:25
04:30
5 min
2
988 km
33 Chatrapur (CAP)
04:45
04:46
1 min
2
1009 km
34 Khallikot (KIT)
05:18
05:19
1 min
2
1046 km
35 Chilka (CLKA)
05:28
05:29
1 min
2
1056 km
36 Balugan (BALU)
05:36
05:37
1 min
2
1064 km
37 Kalupara Ghat (KAPG)
06:01
06:02
1 min
2
1091 km
38 Nirakarpur (NKP)
06:15
06:16
1 min
2
1109 km
39 Khurda Road Jn (KUR)
06:59
07:00
1 min
2
1134 km
40 Bhubaneswar (BBS)
07:20
07:25
5 min
2
1153 km
41 Barang (BRAG)
07:44
07:45
1 min
2
1170 km
42 Cuttack (CTC)
08:00
08:05
5 min
2
1181 km
43 Kendrapara Road (KNPR)
08:10
08:11
1 min
2
1185 km
44 Dhanmandal (DNM)
08:52
08:53
1 min
2
1217 km
45 Jajpur K Road (JJKR)
09:16
09:17
1 min
2
1253 km
46 Korai Halt (KRIH)
09:34
09:35
1 min
2
1258 km
47 Baitarani Road (BTV)
09:42
09:43
1 min
2
1265 km
48 Bhadrakh (BHC)
10:28
10:30
2 min
2
1297 km
49 Markona (MKO)
10:42
10:43
1 min
2
1311 km
50 Soro (SORO)
10:59
11:00
1 min
2
1325 km
51 Balasore (BLS)
11:28
11:33
5 min
2
1359 km
52 Rupsa Jn (ROP)
11:49
11:50
1 min
2
1377 km
53 Basta (BTS)
12:02
12:03
1 min
2
1386 km
54 Jaleswar (JER)
12:21
12:22
1 min
2
1406 km
55 BELDA (BLDA)
12:48
12:49
1 min
2
1439 km
56 Kharagpur Jn (KGP)
13:34
13:35
1 min
2
1477 km
57 Panskura (PKU)
14:15
14:16
1 min
2
1522 km
58 Mecheda (MCA)
14:32
14:33
1 min
2
1534 km
59 Santragachi Jn (SRC)
15:17
15:18
1 min
2
1585 km
60 Howrah Jn (HWH)
15:55
0
2
1592 km

Train East Coast Express -18646 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Bhongir, Aler, Jangaon, Kazipet Jn, Warangal, Mahbubabad, Khammam, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Rajamundry, Samalkot Jn, Pithapuram, Annavaram, Tuni, Ellamanchili, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam, Simhachalam, Kottavalasa, Vizianagram Jn, Chipurupalle, Srikakulam Road, Naupada Jn, Palasa, Sompeta, Ichchpuram, Berhampur, Chatrapur, Khallikot, Chilka, Balugan, Kalupara Ghat, Nirakarpur, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Barang, Cuttack, Kendrapara Road, Dhanmandal, Jajpur K Road, Korai Halt, Baitarani Road, Bhadrakh, Markona, Soro, Balasore, Rupsa Jn, Basta, Jaleswar, BELDA, Kharagpur Jn, Panskura, Mecheda, Santragachi Jn, Howrah Jn,