Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

East Coast Express - 18645


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
11:45
0
1
0 km
2 Mecheda (MCA)
12:39
12:40
1 min
1
59 km
3 Panskura (PKU)
13:04
13:05
1 min
1
71 km
4 Kharagpur Jn (KGP)
13:50
13:55
5 min
1
116 km
5 BELDA (BLDA)
14:27
14:28
1 min
1
154 km
6 Jaleswar (JER)
14:54
14:55
1 min
1
187 km
7 Basta (BTS)
15:13
15:14
1 min
1
206 km
8 Rupsa Jn (ROP)
15:25
15:26
1 min
1
216 km
9 Balasore (BLS)
16:00
16:05
5 min
1
234 km
10 Soro (SORO)
16:31
16:32
1 min
1
267 km
11 Markona (MKO)
16:47
16:48
1 min
1
282 km
12 Bhadrakh (BHC)
17:08
17:10
2 min
1
296 km
13 Baitarani Road (BTV)
17:34
17:35
1 min
1
328 km
14 Korai Halt (KRIH)
17:43
17:44
1 min
1
335 km
15 Jajpur K Road (JJKR)
17:50
17:51
1 min
1
340 km
16 Dhanmandal (DNM)
18:16
18:17
1 min
1
376 km
17 Cuttack (CTC)
18:55
19:00
5 min
1
412 km
18 Barang (BRAG)
19:16
19:17
1 min
1
423 km
19 Bhubaneswar (BBS)
19:40
19:55
15 min
1
439 km
20 Khurda Road Jn (KUR)
20:30
20:35
5 min
1
458 km
21 Nirakarpur (NKP)
20:54
20:55
1 min
1
484 km
22 Kalupara Ghat (KAPG)
21:09
21:10
1 min
1
502 km
23 Balugan (BALU)
21:33
21:34
1 min
1
529 km
24 Chilka (CLKA)
21:41
21:42
1 min
1
536 km
25 Khallikot (KIT)
21:50
21:51
1 min
1
546 km
26 Chatrapur (CAP)
22:19
22:20
1 min
1
584 km
27 Berhampur (BAM)
22:45
22:50
5 min
1
605 km
28 Ichchpuram (IPM)
23:11
23:12
1 min
1
629 km
29 Sompeta (SPT)
23:26
23:27
1 min
1
647 km
30 Palasa (PSA)
00:18
00:20
2 min
2
679 km
31 Naupada Jn (NWP)
00:41
00:42
1 min
2
705 km
32 Srikakulam Road (CHE)
01:20
01:22
2 min
2
752 km
33 Chipurupalle (CPP)
01:51
01:52
1 min
2
791 km
34 Vizianagram Jn (VZM)
02:30
02:35
5 min
2
821 km
35 Kottavalasa (KTV)
03:01
03:02
1 min
2
856 km
36 Simhachalam (SCM)
03:16
03:17
1 min
2
874 km
37 Vishakapatnam (VSKP)
03:50
04:10
20 min
2
882 km
38 Duvvada (DVD)
04:37
04:38
1 min
2
900 km
39 Anakapalle (AKP)
04:53
04:54
1 min
2
915 km
40 Ellamanchili (YLM)
05:14
05:15
1 min
2
939 km
41 Tuni (TUNI)
05:43
05:44
1 min
2
979 km
42 Annavaram (ANV)
05:58
05:59
1 min
2
996 km
43 Pithapuram (PAP)
06:19
06:20
1 min
2
1021 km
44 Samalkot Jn (SLO)
06:34
06:35
1 min
2
1033 km
45 Rajamundry (RJY)
07:42
07:44
2 min
2
1083 km
46 Nidadavolu Jn (NDD)
08:08
08:09
1 min
2
1105 km
47 Tadepalligudem (TDD)
08:26
08:27
1 min
2
1125 km
48 Eluru (EE)
09:00
09:01
1 min
2
1173 km
49 Vijayawada Jn (BZA)
11:00
11:20
20 min
2
1232 km
50 Khammam (KMT)
12:30
12:32
2 min
2
1334 km
51 Mahbubabad (MABD)
13:15
13:16
1 min
2
1381 km
52 Warangal (WL)
14:08
14:10
2 min
2
1441 km
53 Kazipet Jn (KZJ)
14:40
14:42
2 min
2
1451 km
54 Jangaon (ZN)
15:31
15:32
1 min
2
1499 km
55 Aler (ALER)
15:55
15:56
1 min
2
1513 km
56 Bhongir (BG)
16:26
16:27
1 min
2
1536 km
57 Secunderabad Jn (SC)
18:00
18:05
5 min
2
1583 km
58 Hyderabad Decan (HYB)
18:30
0
2
1592 km

Train East Coast Express -18645 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Mecheda, Panskura, Kharagpur Jn, BELDA, Jaleswar, Basta, Rupsa Jn, Balasore, Soro, Markona, Bhadrakh, Baitarani Road, Korai Halt, Jajpur K Road, Dhanmandal, Cuttack, Barang, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Nirakarpur, Kalupara Ghat, Balugan, Chilka, Khallikot, Chatrapur, Berhampur, Ichchpuram, Sompeta, Palasa, Naupada Jn, Srikakulam Road, Chipurupalle, Vizianagram Jn, Kottavalasa, Simhachalam, Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Ellamanchili, Tuni, Annavaram, Pithapuram, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Khammam, Mahbubabad, Warangal, Kazipet Jn, Jangaon, Aler, Bhongir, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,