Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Durg Kanpur Expres - 18203


  ()
1 Durg (DURG)
19:40
0
1
0 km
2 Raipur Jn (R)
20:20
20:30
10 min
1
37 km
3 Tilda (TLD)
21:02
21:03
1 min
1
75 km
4 Bhatapara (BYT)
21:25
21:26
1 min
1
101 km
5 Bilaspur Jn (BSP)
22:20
22:40
20 min
1
147 km
6 Pendra Road (PND)
00:16
00:18
2 min
2
248 km
7 Anuppur Jn (APR)
01:00
01:05
5 min
2
298 km
8 Shahdol (SDL)
01:55
02:00
5 min
2
339 km
9 Birsinghpur (BRS)
02:35
02:36
1 min
2
377 km
10 Umaria (UMR)
03:10
03:12
2 min
2
406 km
11 Katni (KTE)
04:45
05:05
20 min
2
466 km
12 Maihar (MYR)
05:48
05:50
2 min
2
529 km
13 Satna (STA)
06:30
06:40
10 min
2
564 km
14 Chitrakot (CKTD)
08:46
08:47
1 min
2
673 km
15 Atarra (ATE)
09:19
09:20
1 min
2
710 km
16 Banda Jn (BNDA)
09:55
10:03
8 min
2
742 km
17 Ragaul (RGU)
10:40
10:41
1 min
2
782 km
18 Ghatampur (GTM)
11:31
11:32
1 min
2
838 km
19 Kanpur Central (CNB)
13:05
0
2
885 km

Train Durg Kanpur Expres -18203 from to passes through following stations:


Durg, Raipur Jn, Tilda, Bhatapara, Bilaspur Jn, Pendra Road, Anuppur Jn, Shahdol, Birsinghpur, Umaria, Katni, Maihar, Satna, Chitrakot, Atarra, Banda Jn, Ragaul, Ghatampur, Kanpur Central,