Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Durg Jammu Settigunta Express - 12549


  ()
1 Durg (DURG)
12:00
0
1
0 km
2 Raipur Jn (R)
12:35
12:45
10 min
1
37 km
3 Bhatapara (BYT)
13:35
13:37
2 min
1
101 km
4 Bilaspur Jn (BSP)
14:30
14:50
20 min
1
147 km
5 Pendra Road (PND)
16:23
16:25
2 min
1
248 km
6 Anuppur Jn (APR)
17:10
17:15
5 min
1
298 km
7 Shahdol (SDL)
18:00
18:02
2 min
1
339 km
8 KMZ (KMZ)
20:35
20:45
10 min
1
465 km
9 Saugor (SGO)
23:15
23:20
5 min
1
652 km
10 Jhansi Jn (JHS)
02:30
02:40
10 min
2
879 km
11 Agra Cantt (AGC)
05:35
05:40
5 min
2
1094 km
12 Delhi Safdarjng (DSJ)
09:20
09:35
15 min
2
1286 km
13 Ambala Cant Jn (UMB)
13:00
13:10
10 min
2
1495 km
14 Ludhiana Jn (LDH)
15:10
15:20
10 min
2
1608 km
15 Jalandhar Cant (JRC)
16:05
16:10
5 min
2
1661 km
16 Chakki Bank (CHKB)
17:50
17:55
5 min
2
1773 km
17 Jammu Tawi (JAT)
20:55
0
2
1873 km

Train Durg Jammu Settigunta Express -12549 from to passes through following stations:


Durg, Raipur Jn, Bhatapara, Bilaspur Jn, Pendra Road, Anuppur Jn, Shahdol, KMZ, Saugor, Jhansi Jn, Agra Cantt, Delhi Safdarjng, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar Cant, Chakki Bank, Jammu Tawi,