Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dibrugarh Rajdhani Express - 12423


  ()
1 Dibrugarh Town (DBRT)
20:15
0
1
0 km
2 Tinsukia Jn (TSK)
21:10
21:20
10 min
1
48 km
3 Mariani Jn (MXN)
23:40
23:50
10 min
1
206 km
4 Dimapur (DMV)
01:30
01:35
5 min
2
315 km
5 Diphu (DPU)
02:10
02:12
2 min
2
352 km
6 Lumding Jn (LMG)
03:10
03:12
2 min
2
384 km
7 Guwahati (GHY)
06:15
07:05
50 min
2
564 km
8 New Bongaigaon (NBQ)
09:18
09:20
2 min
2
721 km
9 Kokrajhar (KOJ)
09:44
09:45
1 min
2
749 km
10 New Cooch Behar (NCB)
11:03
11:05
2 min
2
846 km
11 New Jalpaiguri (NJP)
12:55
13:05
10 min
2
973 km
12 Kishanganj (KNE)
14:11
14:13
2 min
2
1060 km
13 Katihar Jn (KIR)
16:15
16:25
10 min
2
1156 km
14 Barauni Jn (BJU)
19:00
19:20
20 min
2
1335 km
15 Patna Jn (PNBE)
21:40
21:50
10 min
2
1445 km
16 Mughal Sarai Jn (MGS)
01:00
01:10
10 min
3
1657 km
17 Allahabad Jn (ALD)
02:52
02:55
3 min
3
1810 km
18 Kanpur Central (CNB)
05:00
05:08
8 min
3
2004 km
19 New Delhi (NDLS)
10:10
0
3
2443 km

Train Dibrugarh Rajdhani Express -12423 from to passes through following stations:


Dibrugarh Town, Tinsukia Jn, Mariani Jn, Dimapur, Diphu, Lumding Jn, Guwahati, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Cooch Behar, New Jalpaiguri, Kishanganj, Katihar Jn, Barauni Jn, Patna Jn, Mughal Sarai Jn, Allahabad Jn, Kanpur Central, New Delhi,