Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dhanbad Express - 13352


  ()
1 Alleppey (ALLP)
06:00
0
1
0 km
2 Shertalai (SRTL)
06:23
06:25
2 min
1
24 km
3 Turavur (TUVR)
06:33
06:35
2 min
1
34 km
4 Eranakulam Jn (ERS)
07:10
07:15
5 min
1
57 km
5 Alwaye (AWY)
07:40
07:45
5 min
1
77 km
6 Trichur (TCR)
08:30
08:35
5 min
1
131 km
7 Shoranur Jn (SRR)
09:35
09:45
10 min
1
164 km
8 Palghat (PGT)
10:40
10:45
5 min
1
208 km
9 Coimbatore Jn (CBE)
11:55
12:00
5 min
1
263 km
10 Tiruppur (TUP)
12:48
12:50
2 min
1
313 km
11 Erode Jn (ED)
14:00
14:10
10 min
1
363 km
12 Salem Jn (SA)
15:00
15:05
5 min
1
426 km
13 Bommidi (BQI)
15:39
15:40
1 min
1
469 km
14 Samalpatti (SLY)
16:14
16:15
1 min
1
515 km
15 Tirupattur Jn (TPT)
16:39
16:40
1 min
1
539 km
16 Jolarpettai (JTJ)
17:05
17:10
5 min
1
546 km
17 Vaniyambadi (VN)
17:23
17:25
2 min
1
561 km
18 Gudiyattam (GYM)
18:04
18:05
1 min
1
605 km
19 Katpadi Jn (KPD)
18:25
18:30
5 min
1
630 km
20 Mukundarayapurm (MCN)
18:49
18:50
1 min
1
647 km
21 Arakkonam (AJJ)
19:25
19:30
5 min
1
690 km
22 Trivellore (TRL)
19:54
19:55
1 min
1
717 km
23 Perambur (PER)
20:26
20:27
1 min
1
753 km
24 Chennai Central (MAS)
22:15
23:00
45 min
1
759 km
25 Sullurupeta (SPE)
00:08
00:10
2 min
2
842 km
26 Nayadupeta (NYP)
00:33
00:35
2 min
2
869 km
27 Gudur Jn (GDR)
02:15
02:17
2 min
2
896 km
28 Nellore (NLR)
02:42
02:43
1 min
2
935 km
29 Bitragunta (BTTR)
03:08
03:10
2 min
2
969 km
30 Kavali (KVZ)
03:27
03:28
1 min
2
985 km
31 Singarayakonda (SKM)
03:53
03:54
1 min
2
1023 km
32 Ongole (OGL)
04:26
04:27
1 min
2
1051 km
33 Chinna Ganjam (CJM)
04:50
04:51
1 min
2
1080 km
34 Chirala (CLX)
05:05
05:07
2 min
2
1100 km
35 Bapatla (BPP)
05:19
05:20
1 min
2
1115 km
36 Nidubrolu (NDO)
05:38
05:39
1 min
2
1136 km
37 Tenali Jn (TEL)
05:55
05:56
1 min
2
1158 km
38 Vijayawada Jn (BZA)
07:10
07:30
20 min
2
1189 km
39 Eluru (EE)
08:16
08:17
1 min
2
1249 km
40 Tadepalligudem (TDD)
08:49
08:50
1 min
2
1296 km
41 Nidadavolu Jn (NDD)
09:17
09:18
1 min
2
1316 km
42 Kovvur (KVR)
09:42
09:43
1 min
2
1331 km
43 Godavari (GVN)
09:57
09:58
1 min
2
1335 km
44 Rajamundry (RJY)
10:10
10:15
5 min
2
1338 km
45 Dwarapudi (DWP)
10:32
10:33
1 min
2
1358 km
46 Anaparti (APT)
10:37
10:39
2 min
2
1362 km
47 Samalkot Jn (SLO)
10:59
11:01
2 min
2
1389 km
48 Pithapuram (PAP)
11:12
11:14
2 min
2
1401 km
49 Gollaprolu (GLP)
11:19
11:21
2 min
2
1406 km
50 Annavaram (ANV)
11:35
11:36
1 min
2
1426 km
51 Tuni (TUNI)
11:50
11:52
2 min
2
1442 km
52 Narsipatnam Rd (NRP)
12:13
12:15
2 min
2
1464 km
53 Ellamanchili (YLM)
12:30
12:32
2 min
2
1482 km
54 Anakapalle (AKP)
12:58
13:00
2 min
2
1506 km
55 Duvvada (DVD)
14:22
14:23
1 min
2
1522 km
56 Vishakapatnam (VSKP)
15:15
15:35
20 min
2
1539 km
57 Simhachalam (SCM)
15:50
15:51
1 min
2
1547 km
58 Kottavalasa (KTV)
16:06
16:08
2 min
2
1565 km
59 Vizianagram Jn (VZM)
16:42
16:47
5 min
2
1600 km
60 Bobbili (VBL)
17:32
17:35
3 min
2
1654 km
61 Parvatipuram (PVP)
17:54
17:56
2 min
2
1678 km
62 Parvatipuram Tn (PVPT)
18:00
18:02
2 min
2
1679 km
63 Rayagada (RGDA)
18:50
19:05
15 min
2
1724 km
64 Singapuram Road (SPRD)
19:21
19:22
1 min
2
1733 km
65 Therubali (THV)
19:32
19:33
1 min
2
1743 km
66 Muniguda (MNGD)
20:10
20:11
1 min
2
1778 km
67 Ambodala (AMB)
20:34
20:35
1 min
2
1803 km
68 Norla Road (NRLR)
21:00
21:01
1 min
2
1828 km
69 Rupra Road (RPRD)
21:11
21:12
1 min
2
1835 km
70 Kesinga (KSNG)
21:29
21:30
1 min
2
1851 km
71 Titlagarh (TIG)
21:55
22:05
10 min
2
1864 km
72 Badmal (BUDM)
22:24
22:25
1 min
2
1884 km
73 Balangir (BLGR)
23:05
23:10
5 min
2
1927 km
74 Barpali (BRPL)
23:59
00:01
2 min
3
1984 km
75 Bargarh Road (BRGA)
00:29
00:30
1 min
3
2003 km
76 Attabira (ATS)
00:54
00:55
1 min
3
2021 km
77 Sambalpur (SBP)
01:50
02:00
10 min
3
2045 km
78 Sambalpur Road (SBPD)
02:05
02:06
1 min
3
2047 km
79 Rengali (RGL)
02:46
02:47
1 min
3
2068 km
80 Jharsuguda Jn (JSG)
03:40
03:50
10 min
3
2094 km
81 Bamra (BMB)
04:19
04:20
1 min
3
2131 km
82 Raj Gangpur (GP)
04:48
04:49
1 min
3
2165 km
83 Rourkela (ROU)
05:20
05:40
20 min
3
2195 km
84 Nuagaon (NXN)
06:09
06:10
1 min
3
2227 km
85 Bano (BANO)
06:55
06:56
1 min
3
2269 km
86 Hatia (HTE)
08:20
08:25
5 min
3
2362 km
87 Ranchi (RNC)
08:40
08:55
15 min
3
2369 km
88 Muri (MURI)
10:08
10:10
2 min
3
2434 km
89 Jhalida (JAA)
10:29
10:30
1 min
3
2446 km
90 Pundhag (PNW)
10:49
10:51
2 min
3
2470 km
91 Bokaro Stl City (BKSC)
11:15
11:25
10 min
3
2487 km
92 Chandrapura (CRP)
11:55
12:00
5 min
3
2502 km
93 Dhanbad Jn (DHN)
13:15
0
3
2536 km

Train Dhanbad Express -13352 from to passes through following stations:


Alleppey, Shertalai, Turavur, Eranakulam Jn, Alwaye, Trichur, Shoranur Jn, Palghat, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Bommidi, Samalpatti, Tirupattur Jn, Jolarpettai, Vaniyambadi, Gudiyattam, Katpadi Jn, Mukundarayapurm, Arakkonam, Trivellore, Perambur, Chennai Central, Sullurupeta, Nayadupeta, Gudur Jn, Nellore, Bitragunta, Kavali, Singarayakonda, Ongole, Chinna Ganjam, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Kovvur, Godavari, Rajamundry, Dwarapudi, Anaparti, Samalkot Jn, Pithapuram, Gollaprolu, Annavaram, Tuni, Narsipatnam Rd, Ellamanchili, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam, Simhachalam, Kottavalasa, Vizianagram Jn, Bobbili, Parvatipuram, Parvatipuram Tn, Rayagada, Singapuram Road, Therubali, Muniguda, Ambodala, Norla Road, Rupra Road, Kesinga, Titlagarh, Badmal, Balangir, Barpali, Bargarh Road, Attabira, Sambalpur, Sambalpur Road, Rengali, Jharsuguda Jn, Bamra, Raj Gangpur, Rourkela, Nuagaon, Bano, Hatia, Ranchi, Muri, Jhalida, Pundhag, Bokaro Stl City, Chandrapura, Dhanbad Jn,