Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Devagiri Express - 17058


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
13:30
0
1
0 km
2 Bolarum (BMO)
13:54
13:55
1 min
1
14 km
3 Mirzapali (MZL)
14:41
14:42
1 min
1
73 km
4 Akanapet (AKE)
14:49
14:50
1 min
1
82 km
5 Kamareddi (KMC)
15:13
15:15
2 min
1
109 km
6 Nizamabad (NZB)
16:10
16:15
5 min
1
161 km
7 Basar (BSX)
16:43
16:45
2 min
1
190 km
8 Dharmabad (DAB)
17:04
17:05
1 min
1
200 km
9 Umri (UMRI)
17:35
17:36
1 min
1
230 km
10 Mudkhed (MUE)
18:13
18:15
2 min
1
249 km
11 Nanded (NED)
18:45
18:50
5 min
1
272 km
12 Purna Jn (PAU)
19:28
19:30
2 min
1
302 km
13 Parbhani Jn (PBN)
20:10
20:15
5 min
1
331 km
14 Manwath Road (MVO)
20:39
20:40
1 min
1
358 km
15 Selu (SELU)
20:57
20:58
1 min
1
373 km
16 Partur (PTU)
21:19
21:20
1 min
1
400 km
17 Jalna (J)
22:05
22:07
2 min
1
445 km
18 Aurangabad (AWB)
23:20
23:25
5 min
1
508 km
19 Lasur (LSR)
23:44
23:45
1 min
1
541 km
20 Rotegaon (RGO)
00:19
00:20
1 min
2
569 km
21 Manmad Jn (MMR)
01:50
02:00
10 min
2
621 km
22 Lasalgaon (LS)
02:18
02:20
2 min
2
646 km
23 Nasik Road (NK)
02:58
03:00
2 min
2
694 km
24 Devlali (DVL)
03:08
03:10
2 min
2
700 km
25 Igatpuri (IGP)
04:13
04:15
2 min
2
745 km
26 Kalyan Jn (KYN)
05:55
06:00
5 min
2
828 km
27 Thane (TNA)
06:18
06:20
2 min
2
848 km
28 Dadar (DR)
06:44
06:45
1 min
2
873 km
29 Mumbai Cst (CSTM)
07:10
0
2
881 km

Train Devagiri Express -17058 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Bolarum, Mirzapali, Akanapet, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Dharmabad, Umri, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Manwath Road, Selu, Partur, Jalna, Aurangabad, Lasur, Rotegaon, Manmad Jn, Lasalgaon, Nasik Road, Devlali, Igatpuri, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,