Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Delhi Darbhanga Special - 0598A


  ()
1 Delhi (DLI)
23:50
0
1
0 km
2 Sahibabad (SBB)
00:50
00:55
5 min
2
14 km
3 Ghaziabad (GZB)
01:18
01:20
2 min
2
20 km
4 Moradabad (MB)
03:05
03:15
10 min
2
161 km
5 Lucknow (LKO)
09:50
10:00
10 min
2
487 km
6 Gonda Jn (GD)
12:10
12:15
5 min
2
604 km
7 Basti (BST)
13:30
13:35
5 min
2
693 km
8 Gorakhpur Jn (GKP)
15:05
15:20
15 min
2
758 km
9 Deoria Sadar (DEOS)
16:10
16:15
5 min
2
807 km
10 Siwan Jn (SV)
17:15
17:20
5 min
2
877 km
11 Chhapra (CPR)
19:00
19:10
10 min
2
937 km
12 Sonpur Jn (SEE)
20:47
20:50
3 min
2
991 km
13 Hajipur Jn (HJP)
21:00
21:05
5 min
2
997 km
14 Muzaffarpur Jn (MFP)
22:05
22:10
5 min
2
1050 km
15 Samastipur Jn (SPJ)
23:05
23:25
20 min
2
1102 km
16 Laheria Sarai (LSI)
00:30
00:35
5 min
3
1135 km
17 Darbhanga Jn (DBG)
00:45
0
3
1140 km

Train Delhi Darbhanga Special -0598A from Delhi to Darbhanga Jn passes through following stations:


Delhi, Sahibabad, Ghaziabad, Moradabad, Lucknow, Gonda Jn, Basti, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Laheria Sarai, Darbhanga Jn,