Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Muzaffarpur Express - 15002


  ()
1 Dehradun (DDN)
15:35
0
1
0 km
2 Haridwar Jn (HW)
16:52
17:02
10 min
1
52 km
3 Laksar Jn (LRJ)
17:50
17:55
5 min
1
79 km
4 Najibabad Jn (NBD)
18:30
18:35
5 min
1
121 km
5 Moradabad (MB)
20:30
20:40
10 min
1
219 km
6 Rampur (RMU)
21:08
21:10
2 min
1
246 km
7 Bareilly (BE)
22:10
22:15
5 min
1
310 km
8 Shahjehanpur (SPN)
23:20
23:25
5 min
1
380 km
9 Hardoi (HRI)
00:13
00:15
2 min
2
443 km
10 Lucknow (LKO)
02:05
02:15
10 min
2
545 km
11 Barabanki Jn (BBK)
03:00
03:02
2 min
2
573 km
12 Gonda Jn (GD)
04:40
04:55
15 min
2
661 km
13 Mankapur Jn (MUR)
05:21
05:23
2 min
2
690 km
14 Basti (BST)
06:22
06:27
5 min
2
751 km
15 Gorakhpur Jn (GKP)
08:05
08:25
20 min
2
815 km
16 Kaptanganj Jn (CPJ)
09:20
09:25
5 min
2
854 km
17 Siswa Bazar (SBZ)
09:46
09:48
2 min
2
880 km
18 Bagaha (BUG)
11:15
11:20
5 min
2
923 km
19 Harinagar (HIR)
12:11
12:13
2 min
2
950 km
20 Narkatiaganj Jn (NKE)
12:37
12:42
5 min
2
965 km
21 Bettiah (BTH)
13:12
13:14
2 min
2
1002 km
22 Sagauli Jn (SGL)
13:38
13:40
2 min
2
1024 km
23 Motihari (MKI)
14:00
14:05
5 min
2
1045 km
24 Chakia (CAA)
14:38
14:40
2 min
2
1077 km
25 Muzaffarpur Jn (MFP)
15:55
0
2
1124 km

Train Dehradun Muzaffarpur Express -15002 from to passes through following stations:


Dehradun, Haridwar Jn, Laksar Jn, Najibabad Jn, Moradabad, Rampur, Bareilly, Shahjehanpur, Hardoi, Lucknow, Barabanki Jn, Gonda Jn, Mankapur Jn, Basti, Gorakhpur Jn, Kaptanganj Jn, Siswa Bazar, Bagaha, Harinagar, Narkatiaganj Jn, Bettiah, Sagauli Jn, Motihari, Chakia, Muzaffarpur Jn,