Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Kathgodam Express - 14120


  ()
1 Dehradun (DDN)
22:50
0
1
0 km
2 Haridwar Jn (HW)
00:10
00:20
10 min
2
52 km
3 Laksar Jn (LRJ)
00:50
00:55
5 min
2
79 km
4 Najibabad Jn (NBD)
01:30
01:35
5 min
2
121 km
5 Moradabad (MB)
03:25
03:35
10 min
2
219 km
6 Rampur (RMU)
04:10
04:15
5 min
2
246 km
7 BILASPUR ROAD (BLQR)
04:36
04:38
2 min
2
273 km
8 Rudrapur City (RUPC)
05:03
05:05
2 min
2
291 km
9 Lal Kuan (LKU)
06:00
06:20
20 min
2
313 km
10 Haldwani (HDW)
06:48
06:50
2 min
2
329 km
11 Kathgodam (KGM)
07:10
0
2
335 km

Train Dehradun Kathgodam Express -14120 from to passes through following stations:


Dehradun, Haridwar Jn, Laksar Jn, Najibabad Jn, Moradabad, Rampur, BILASPUR ROAD, Rudrapur City, Lal Kuan, Haldwani, Kathgodam,