Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Indore Express - 14318


  ()
1 Dehradun (DDN)
06:00
0
1
0 km
2 Haridwar Jn (HW)
07:35
07:43
8 min
1
52 km
3 Roorkee (RK)
08:25
08:27
2 min
1
93 km
4 Saharanpur (SRE)
09:30
09:55
25 min
1
128 km
5 Deoband (DBD)
10:25
10:27
2 min
1
162 km
6 Muzaffarnagar (MOZ)
10:50
10:52
2 min
1
186 km
7 Meerut City (MTC)
11:35
11:37
2 min
1
242 km
8 Ghaziabad (GZB)
12:27
12:30
3 min
1
289 km
9 H Nizamuddin (NZM)
13:15
13:45
30 min
1
312 km
10 Faridabad (FDB)
14:03
14:05
2 min
1
333 km
11 Mathura Jn (MTJ)
15:55
16:00
5 min
1
445 km
12 Raja Ki Mandi (RKM)
16:36
16:38
2 min
1
495 km
13 Agra Cantt (AGC)
16:55
17:00
5 min
1
499 km
14 Dhaulpur (DHO)
17:35
17:37
2 min
1
552 km
15 Morena (MRA)
18:00
18:02
2 min
1
579 km
16 Gwalior (GWL)
18:40
18:50
10 min
1
618 km
17 Shivpuri (SVPI)
21:06
21:08
2 min
1
743 km
18 Kolaras (KLRS)
21:33
21:35
2 min
1
768 km
19 MIYANA (MINA)
23:02
23:04
2 min
1
813 km
20 Guna (GUNA)
23:40
23:50
10 min
1
845 km
21 Ruthiyai (RTA)
00:15
00:20
5 min
2
865 km
22 Chachaura Bngj (CBK)
01:05
01:07
2 min
2
912 km
23 Biyavra Rajgarh (BRRG)
01:28
01:30
2 min
2
942 km
24 Shajapur (SFY)
02:43
02:45
2 min
2
1031 km
25 Maksi (MKC)
03:40
03:42
2 min
2
1059 km
26 Ujjain Jn (UJN)
04:25
04:55
30 min
2
1100 km
27 Dewas (DWX)
05:31
05:33
2 min
2
1140 km
28 Indore Jn Bg (INDB)
06:35
0
2
1179 km

Train Dehradun Indore Express -14318 from to passes through following stations:


Dehradun, Haridwar Jn, Roorkee, Saharanpur, Deoband, Muzaffarnagar, Meerut City, Ghaziabad, H Nizamuddin, Faridabad, Mathura Jn, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Dhaulpur, Morena, Gwalior, Shivpuri, Kolaras, MIYANA, Guna, Ruthiyai, Chachaura Bngj, Biyavra Rajgarh, Shajapur, Maksi, Ujjain Jn, Dewas, Indore Jn Bg,