Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dbrg Bangalore Expres - 15902


  ()
1 DIBRUGARH (DBRG)
18:30
0
1
0 km
2 Moranhat (MRHT)
19:19
19:20
1 min
1
41 km
3 Sibsagar Town (SRTN)
20:05
20:10
5 min
1
79 km
4 Simaluguri Jn (SLGR)
20:35
20:40
5 min
1
95 km
5 Mariani Jn (MXN)
21:35
21:45
10 min
1
149 km
6 Dimapur (DMV)
23:40
23:50
10 min
1
257 km
7 Lumding Jn (LMG)
01:20
01:30
10 min
2
326 km
8 Guwahati (GHY)
04:55
05:15
20 min
2
506 km
9 Goalpara Town (GLPT)
07:12
07:14
2 min
2
635 km
10 New Bongaigaon (NBQ)
08:20
08:25
5 min
2
715 km
11 Alipur Duar Jn (APDJ)
09:55
10:05
10 min
2
824 km
12 Siliguri Jn (SGUJ)
13:45
13:47
2 min
2
985 km
13 New Jalpaiguri (NJP)
14:05
14:25
20 min
2
992 km
14 Kishanganj (KNE)
15:34
15:36
2 min
2
1079 km
15 Malda Town (MLDT)
18:30
18:45
15 min
2
1225 km
16 Rampur Hat (RPH)
21:15
21:30
15 min
2
1346 km
17 Bolpur S Niktn (BHP)
22:15
22:20
5 min
2
1406 km
18 Howrah Jn (HWH)
00:45
01:05
20 min
3
1552 km
19 Kharagpur Jn (KGP)
02:45
03:00
15 min
3
1667 km
20 Balasore (BLS)
04:25
04:27
2 min
3
1786 km
21 Cuttack (CTC)
06:48
06:53
5 min
3
1963 km
22 Bhubaneswar (BBS)
07:45
07:50
5 min
3
1991 km
23 Khurda Road Jn (KUR)
08:25
08:40
15 min
3
2010 km
24 Berhampur (BAM)
10:27
10:32
5 min
3
2157 km
25 Vizianagram Jn (VZM)
14:05
14:10
5 min
3
2373 km
26 Vishakapatnam (VSKP)
15:35
15:55
20 min
3
2434 km
27 Rajamundry (RJY)
18:53
18:55
2 min
3
2635 km
28 Vijayawada Jn (BZA)
21:40
21:55
15 min
3
2784 km
29 Ongole (OGL)
23:34
23:35
1 min
3
2922 km
30 Nellore (NLR)
00:49
00:50
1 min
4
3038 km
31 Perambur (PER)
04:20
04:30
10 min
4
3214 km
32 Katpadi Jn (KPD)
06:50
06:55
5 min
4
3338 km
33 Jolarpettai (JTJ)
08:18
08:20
2 min
4
3421 km
34 Krishnarajapurm (KJM)
10:43
10:45
2 min
4
3555 km
35 Yesvantpur Jn (YPR)
12:10
0
4
3578 km

Train Dbrg Bangalore Expres -15902 from to passes through following stations:


DIBRUGARH, Moranhat, Sibsagar Town, Simaluguri Jn, Mariani Jn, Dimapur, Lumding Jn, Guwahati, Goalpara Town, New Bongaigaon, Alipur Duar Jn, Siliguri Jn, New Jalpaiguri, Kishanganj, Malda Town, Rampur Hat, Bolpur S Niktn, Howrah Jn, Kharagpur Jn, Balasore, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Berhampur, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Rajamundry, Vijayawada Jn, Ongole, Nellore, Perambur, Katpadi Jn, Jolarpettai, Krishnarajapurm, Yesvantpur Jn,