Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Darbhanga Puri Express - 18420


  ()
1 Darbhanga Jn (DBG)
07:15
0
1
0 km
2 Laheria Sarai (LSI)
07:23
07:25
2 min
1
5 km
3 Samastipur Jn (SPJ)
08:20
08:25
5 min
1
38 km
4 Barauni Jn (BJU)
09:20
09:30
10 min
1
89 km
5 Kiul Jn (KIUL)
10:53
10:58
5 min
1
128 km
6 Jhajha (JAJ)
12:08
12:10
2 min
1
182 km
7 Jasidih Jn (JSME)
12:52
13:00
8 min
1
226 km
8 Madhupur Jn (MDP)
13:25
13:29
4 min
1
255 km
9 Asansol Jn (ASN)
15:00
15:20
20 min
1
336 km
10 Adra Jn (ADRA)
16:30
16:40
10 min
1
378 km
11 Bankura (BQA)
17:23
17:25
2 min
1
431 km
12 Bishnupur (VSU)
17:48
17:49
1 min
1
461 km
13 Midnapore (MDN)
18:55
18:57
2 min
1
533 km
14 Kharagpur Jn (KGP)
19:40
20:10
30 min
1
546 km
15 Balasore (BLS)
21:53
21:58
5 min
1
664 km
16 Bhadrakh (BHC)
23:00
23:02
2 min
1
726 km
17 Jajpur K Road (JJKR)
23:32
23:33
1 min
1
770 km
18 Cuttack (CTC)
00:40
00:50
10 min
2
842 km
19 Bhubaneswar (BBS)
01:25
01:30
5 min
2
870 km
20 Khurda Road Jn (KUR)
02:05
02:10
5 min
2
888 km
21 Puri (PURI)
03:20
0
2
932 km

Train Darbhanga Puri Express -18420 from to passes through following stations:


Darbhanga Jn, Laheria Sarai, Samastipur Jn, Barauni Jn, Kiul Jn, Jhajha, Jasidih Jn, Madhupur Jn, Asansol Jn, Adra Jn, Bankura, Bishnupur, Midnapore, Kharagpur Jn, Balasore, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Puri,