Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Darbhanga Pune Express - 11034


  ()
1 Darbhanga Jn (DBG)
17:00
0
1
0 km
2 Laheria Sarai (LSI)
17:08
17:10
2 min
1
5 km
3 Samastipur Jn (SPJ)
17:57
18:17
20 min
1
38 km
4 Muzaffarpur Jn (MFP)
19:05
19:15
10 min
1
90 km
5 Hajipur Jn (HJP)
21:15
21:16
1 min
1
143 km
6 Sonpur Jn (SEE)
21:36
21:40
4 min
1
149 km
7 Chhapra (CPR)
22:40
22:50
10 min
1
203 km
8 Ballia (BUI)
23:50
23:55
5 min
1
268 km
9 Ghazipur City (GCT)
01:00
01:05
5 min
2
333 km
10 Aunrihar Jn (ARJ)
02:15
02:20
5 min
2
373 km
11 Varanasi City (BCY)
03:04
03:05
1 min
2
404 km
12 Varanasi Jn (BSB)
03:30
03:45
15 min
2
408 km
13 Manduadih (MUV)
03:54
03:55
1 min
2
412 km
14 Gyanpur Road (GYN)
05:29
05:30
1 min
2
468 km
15 Allahabad City (ALY)
07:10
07:12
2 min
2
530 km
16 Allahabad Jn (ALD)
07:20
07:48
28 min
2
532 km
17 Satna (STA)
10:45
10:55
10 min
2
710 km
18 Katni (KTE)
12:05
12:10
5 min
2
808 km
19 Jabalpur (JBP)
13:45
13:55
10 min
2
899 km
20 Narsinghpur (NU)
15:02
15:04
2 min
2
983 km
21 Pipariya (PPI)
16:04
16:06
2 min
2
1077 km
22 Itarsi Jn (ET)
18:00
18:10
10 min
2
1144 km
23 Khandwa (KNW)
20:40
20:45
5 min
2
1328 km
24 Bhusaval Jn (BSL)
22:40
22:45
5 min
2
1451 km
25 Manmad Jn (MMR)
01:30
01:35
5 min
3
1635 km
26 Kopargaon (KPG)
02:29
02:30
1 min
3
1677 km
27 Belapur (BAP)
03:09
03:10
1 min
3
1721 km
28 Ahmadnagar (ANG)
04:10
04:12
2 min
3
1788 km
29 Daund Jn (DD)
06:05
06:20
15 min
3
1872 km
30 Pune Jn (PUNE)
08:05
0
3
1947 km

Train Darbhanga Pune Express -11034 from to passes through following stations:


Darbhanga Jn, Laheria Sarai, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Ballia, Ghazipur City, Aunrihar Jn, Varanasi City, Varanasi Jn, Manduadih, Gyanpur Road, Allahabad City, Allahabad Jn, Satna, Katni, Jabalpur, Narsinghpur, Pipariya, Itarsi Jn, Khandwa, Bhusaval Jn, Manmad Jn, Kopargaon, Belapur, Ahmadnagar, Daund Jn, Pune Jn,