Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Darbhanga Express - 11065


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
12:15
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
12:55
13:00
5 min
1
38 km
3 Igatpuri (IGP)
14:43
14:45
2 min
1
121 km
4 Nasik Road (NK)
15:33
15:35
2 min
1
172 km
5 Manmad Jn (MMR)
16:30
16:35
5 min
1
245 km
6 Chalisgaon Jn (CSN)
17:38
17:40
2 min
1
312 km
7 Pachora Jn (PC)
18:18
18:20
2 min
1
357 km
8 Jalgaon Jn (JL)
18:48
18:50
2 min
1
405 km
9 Bhusaval Jn (BSL)
19:20
19:30
10 min
1
429 km
10 Burhanpur (BAU)
20:08
20:10
2 min
1
484 km
11 Khandwa (KNW)
21:35
21:40
5 min
1
553 km
12 Itarsi Jn (ET)
00:10
00:25
15 min
2
736 km
13 Pipariya (PPI)
01:22
01:24
2 min
2
803 km
14 Narsinghpur (NU)
02:26
02:28
2 min
2
897 km
15 Jabalpur (JBP)
03:50
04:00
10 min
2
981 km
16 Katni (KTE)
05:10
05:15
5 min
2
1072 km
17 Maihar (MYR)
06:12
06:14
2 min
2
1135 km
18 Satna (STA)
06:50
07:00
10 min
2
1170 km
19 Manikpur Jn (MKP)
08:43
08:52
9 min
2
1248 km
20 Naini (NYN)
10:20
10:22
2 min
2
1341 km
21 Allahabad Jn (ALD)
10:40
11:05
25 min
2
1348 km
22 Allahabad City (ALY)
11:13
11:15
2 min
2
1350 km
23 Gyanpur Road (GYN)
12:31
12:33
2 min
2
1413 km
24 Bhulanpur (BHLP)
13:35
13:37
2 min
2
1466 km
25 Varanasi Jn (BSB)
14:05
14:15
10 min
2
1472 km
26 Varanasi City (BCY)
14:23
14:25
2 min
2
1476 km
27 Aunrihar Jn (ARJ)
15:13
15:15
2 min
2
1507 km
28 Ghazipur City (GCT)
15:50
15:55
5 min
2
1547 km
29 Yusufpur (YFP)
16:13
16:15
2 min
2
1567 km
30 Ballia (BUI)
17:35
17:40
5 min
2
1613 km
31 Suraimanpur (SIP)
18:46
18:48
2 min
2
1649 km
32 Chhapra (CPR)
19:30
19:50
20 min
2
1678 km
33 Dighwara (DGA)
20:18
20:20
2 min
2
1708 km
34 Sonpur Jn (SEE)
21:00
21:05
5 min
2
1731 km
35 Hajipur Jn (HJP)
21:21
21:23
2 min
2
1737 km
36 Muzaffarpur Jn (MFP)
22:45
22:52
7 min
2
1791 km
37 Samastipur Jn (SPJ)
23:50
00:15
25 min
3
1843 km
38 Laheria Sarai (LSI)
00:49
00:54
5 min
3
1876 km
39 Darbhanga Jn (DBG)
01:20
0
3
1880 km

Train Darbhanga Express -11065 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Chalisgaon Jn, Pachora Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Jabalpur, Katni, Maihar, Satna, Manikpur Jn, Naini, Allahabad Jn, Allahabad City, Gyanpur Road, Bhulanpur, Varanasi Jn, Varanasi City, Aunrihar Jn, Ghazipur City, Yusufpur, Ballia, Suraimanpur, Chhapra, Dighwara, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Laheria Sarai, Darbhanga Jn,