Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Darbhanga Express - 11033


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
16:15
0
1
0 km
2 Daund Jn (DD)
17:30
17:45
15 min
1
76 km
3 Ahmadnagar (ANG)
19:02
19:05
3 min
1
160 km
4 Belapur (BAP)
20:08
20:10
2 min
1
227 km
5 Kopargaon (KPG)
20:43
20:45
2 min
1
271 km
6 Manmad Jn (MMR)
21:50
21:55
5 min
1
313 km
7 Bhusaval Jn (BSL)
00:25
00:35
10 min
2
497 km
8 Khandwa (KNW)
02:45
02:50
5 min
2
621 km
9 Itarsi Jn (ET)
05:10
05:20
10 min
2
804 km
10 Pipariya (PPI)
06:13
06:15
2 min
2
871 km
11 Narsinghpur (NU)
07:13
07:15
2 min
2
965 km
12 Jabalpur (JBP)
08:55
09:05
10 min
2
1049 km
13 Katni (KTE)
10:25
10:30
5 min
2
1140 km
14 Satna (STA)
11:55
12:05
10 min
2
1238 km
15 Allahabad Jn (ALD)
15:50
16:20
30 min
2
1416 km
16 Allahabad City (ALY)
16:28
16:30
2 min
2
1418 km
17 Gyanpur Road (GYN)
17:46
17:48
2 min
2
1480 km
18 Manduadih (MUV)
19:20
19:25
5 min
2
1537 km
19 Varanasi Jn (BSB)
19:45
20:00
15 min
2
1540 km
20 Varanasi City (BCY)
20:08
20:10
2 min
2
1544 km
21 Aunrihar Jn (ARJ)
21:00
21:05
5 min
2
1575 km
22 Ghazipur City (GCT)
21:50
21:55
5 min
2
1615 km
23 Ballia (BUI)
23:15
23:20
5 min
2
1681 km
24 Chhapra (CPR)
01:05
01:15
10 min
3
1746 km
25 Sonpur Jn (SEE)
02:17
02:26
9 min
3
1799 km
26 Hajipur Jn (HJP)
02:34
02:36
2 min
3
1805 km
27 Muzaffarpur Jn (MFP)
03:55
04:05
10 min
3
1859 km
28 Samastipur Jn (SPJ)
05:15
05:35
20 min
3
1910 km
29 Laheria Sarai (LSI)
06:36
06:38
2 min
3
1943 km
30 Darbhanga Jn (DBG)
06:45
0
3
1948 km

Train Darbhanga Express -11033 from to passes through following stations:


Pune Jn, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Kopargaon, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Jabalpur, Katni, Satna, Allahabad Jn, Allahabad City, Gyanpur Road, Manduadih, Varanasi Jn, Varanasi City, Aunrihar Jn, Ghazipur City, Ballia, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Laheria Sarai, Darbhanga Jn,