Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Darbhanga Delhi Special - 0597A


  ()
1 Darbhanga Jn (DBG)
13:35
0
1
0 km
2 Laheria Sarai (LSI)
13:43
13:45
2 min
1
5 km
3 Samastipur Jn (SPJ)
14:40
15:00
20 min
1
38 km
4 Muzaffarpur Jn (MFP)
16:05
16:10
5 min
1
90 km
5 Hajipur Jn (HJP)
17:05
17:10
5 min
1
143 km
6 Sonpur Jn (SEE)
17:20
17:22
2 min
1
149 km
7 Chhapra (CPR)
18:35
18:40
5 min
1
203 km
8 Siwan Jn (SV)
19:40
19:45
5 min
1
263 km
9 Deoria Sadar (DEOS)
20:50
20:53
3 min
1
333 km
10 Gorakhpur Jn (GKP)
22:10
22:25
15 min
1
383 km
11 Basti (BST)
00:05
00:10
5 min
1
447 km
12 Gonda Jn (GD)
01:30
01:35
5 min
2
536 km
13 Lucknow (LKO)
04:00
04:10
10 min
2
653 km
14 Moradabad (MB)
09:10
09:20
10 min
2
979 km
15 Ghaziabad (GZB)
11:40
11:43
3 min
2
1120 km
16 Sahibabad (SBB)
11:53
11:55
2 min
2
1126 km
17 Delhi (DLI)
12:40
0
2
1140 km

Train Darbhanga Delhi Special -0597A from Darbhanga Jn to Delhi passes through following stations:


Darbhanga Jn, Laheria Sarai, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Siwan Jn, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn, Basti, Gonda Jn, Lucknow, Moradabad, Ghaziabad, Sahibabad, Delhi,