Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dakshin Express - 12722


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
22:50
0
1
0 km
2 Faridabad (FDB)
23:08
23:10
2 min
1
21 km
3 Ballabgarh (BVH)
23:21
23:23
2 min
1
29 km
4 Kosi Kalan (KSV)
00:10
00:12
2 min
2
93 km
5 Mathura Jn (MTJ)
00:50
00:55
5 min
2
134 km
6 Agra Cantt (AGC)
01:50
01:55
5 min
2
188 km
7 Morena (MRA)
02:48
02:50
2 min
2
268 km
8 Gwalior (GWL)
03:28
03:33
5 min
2
306 km
9 Jhansi Jn (JHS)
05:05
05:15
10 min
2
403 km
10 Babina (BAB)
05:38
05:40
2 min
2
429 km
11 Lalitpur (LAR)
06:31
06:33
2 min
2
493 km
12 Bina Jn (BINA)
08:00
08:05
5 min
2
556 km
13 Mandi Bamora (MABA)
08:18
08:20
2 min
2
573 km
14 Ganj Basoda (BAQ)
08:38
08:40
2 min
2
601 km
15 Vidisha (BHS)
09:08
09:10
2 min
2
641 km
16 Bhopal Jn (BPL)
10:05
10:10
5 min
2
694 km
17 Habibganj (HBJ)
10:20
10:22
2 min
2
700 km
18 Hoshangabad (HBD)
11:18
11:20
2 min
2
768 km
19 Itarsi Jn (ET)
12:20
12:30
10 min
2
786 km
20 Ghoradongri (GDYA)
13:23
13:25
2 min
2
856 km
21 Betul (BZU)
14:13
14:15
2 min
2
893 km
22 Amla Jn (AMLA)
14:41
14:43
2 min
2
915 km
23 Multai (MTY)
14:57
14:59
2 min
2
938 km
24 Pandhurna (PAR)
15:45
15:47
2 min
2
979 km
25 Narkher (NRKR)
16:00
16:02
2 min
2
997 km
26 Katol (KATL)
16:22
16:24
2 min
2
1022 km
27 Nagpur (NGP)
17:35
17:45
10 min
2
1083 km
28 Sindi (SNI)
18:19
18:21
2 min
2
1129 km
29 Sevagram (SEGM)
18:51
18:53
2 min
2
1159 km
30 Hinganghat (HGT)
19:21
19:23
2 min
2
1196 km
31 Warora (WRR)
19:53
19:55
2 min
2
1234 km
32 Bhandak (BUX)
20:14
20:16
2 min
2
1256 km
33 Chandrapur (CD)
20:46
20:48
2 min
2
1280 km
34 Balharshah (BPQ)
21:45
22:00
15 min
2
1294 km
35 Sirpur Kagazngr (SKZR)
22:48
22:50
2 min
2
1364 km
36 Belampalli (BPA)
23:13
23:15
2 min
2
1402 km
37 Mancheral (MCI)
23:30
23:32
2 min
2
1422 km
38 Ramgundam (RDM)
23:41
23:43
2 min
2
1436 km
39 Peddapalli (PDPL)
23:53
23:55
2 min
2
1453 km
40 Jamikunta (JMKT)
00:23
00:25
2 min
3
1492 km
41 Kazipet Jn (KZJ)
01:20
01:40
20 min
3
1528 km
42 Jangaon (ZN)
02:08
02:10
2 min
3
1577 km
43 Bhongir (BG)
02:48
02:50
2 min
3
1614 km
44 Secunderabad Jn (SC)
04:05
04:10
5 min
3
1660 km
45 Hyderabad Decan (HYB)
05:00
0
3
1670 km

Train Dakshin Express -12722 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Faridabad, Ballabgarh, Kosi Kalan, Mathura Jn, Agra Cantt, Morena, Gwalior, Jhansi Jn, Babina, Lalitpur, Bina Jn, Mandi Bamora, Ganj Basoda, Vidisha, Bhopal Jn, Habibganj, Hoshangabad, Itarsi Jn, Ghoradongri, Betul, Amla Jn, Multai, Pandhurna, Narkher, Katol, Nagpur, Sindi, Sevagram, Hinganghat, Warora, Bhandak, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Belampalli, Mancheral, Ramgundam, Peddapalli, Jamikunta, Kazipet Jn, Jangaon, Bhongir, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,