Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Coalfield Express - 12340


  ()
1 Dhanbad Jn (DHN)
05:55
0
1
0 km
2 Kumardubi (KMME)
06:28
06:29
1 min
1
39 km
3 Barakar (BRR)
06:33
06:34
1 min
1
42 km
4 Kulti (ULT)
06:38
06:39
1 min
1
45 km
5 Sitarampur (STN)
06:45
06:46
1 min
1
50 km
6 Asansol Jn (ASN)
07:00
07:03
3 min
1
59 km
7 Raniganj (RNG)
07:18
07:19
1 min
1
77 km
8 Andal Jn (UDL)
07:29
07:31
2 min
1
85 km
9 Waria (OYR)
07:38
07:39
1 min
1
92 km
10 Durgapur (DGR)
07:50
07:52
2 min
1
101 km
11 Panagarh (PAN)
08:03
08:04
1 min
1
117 km
12 Mankar (MNAE)
08:14
08:15
1 min
1
127 km
13 Howrah Jn (HWH)
10:25
0
1
259 km

Train Coalfield Express -12340 from to passes through following stations:


Dhanbad Jn, Kumardubi, Barakar, Kulti, Sitarampur, Asansol Jn, Raniganj, Andal Jn, Waria, Durgapur, Panagarh, Mankar, Howrah Jn,