Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Coal Field Express - 12339


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
17:20
0
1
0 km
2 Mankar (MNAE)
19:01
19:02
1 min
1
132 km
3 Panagarh (PAN)
19:11
19:12
1 min
1
143 km
4 Durgapur (DGR)
19:26
19:28
2 min
1
158 km
5 Waria (OYR)
19:35
19:36
1 min
1
167 km
6 Andal Jn (UDL)
19:45
19:47
2 min
1
175 km
7 Raniganj (RNG)
19:55
19:56
1 min
1
182 km
8 Asansol Jn (ASN)
20:23
20:26
3 min
1
200 km
9 Sitarampur (STN)
20:38
20:39
1 min
1
209 km
10 Kulti (ULT)
20:45
20:46
1 min
1
214 km
11 Barakar (BRR)
20:51
20:52
1 min
1
218 km
12 Kumardubi (KMME)
20:56
20:57
1 min
1
220 km
13 Dhanbad Jn (DHN)
21:40
0
1
259 km

Train Coal Field Express -12339 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Mankar, Panagarh, Durgapur, Waria, Andal Jn, Raniganj, Asansol Jn, Sitarampur, Kulti, Barakar, Kumardubi, Dhanbad Jn,