Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Circar Express - 17643


  ()
1 Chennai Egmore (MS)
17:20
0
1
0 km
2 Gummidipundi (GPD)
18:28
18:30
2 min
1
52 km
3 Sullurupeta (SPE)
18:59
19:00
1 min
1
87 km
4 Nayadupeta (NYP)
19:24
19:25
1 min
1
115 km
5 Gudur Jn (GDR)
20:25
20:27
2 min
1
142 km
6 Nellore (NLR)
20:52
20:53
1 min
1
181 km
7 Bitragunta (BTTR)
21:19
21:20
1 min
1
214 km
8 Kavali (KVZ)
21:37
21:38
1 min
1
231 km
9 Singarayakonda (SKM)
22:03
22:04
1 min
1
269 km
10 Ongole (OGL)
22:36
22:37
1 min
1
297 km
11 Chinna Ganjam (CJM)
22:58
22:59
1 min
1
326 km
12 Vetapalemu (VTM)
23:09
23:10
1 min
1
338 km
13 Chirala (CLX)
23:26
23:27
1 min
1
346 km
14 Bapatla (BPP)
23:39
23:40
1 min
1
361 km
15 Nidubrolu (NDO)
23:56
23:57
1 min
1
381 km
16 Tenali Jn (TEL)
01:08
01:10
2 min
2
403 km
17 New Guntur (NGNT)
01:40
01:42
2 min
2
428 km
18 Vijayawada Jn (BZA)
03:00
03:20
20 min
2
458 km
19 Gudivada Jn (GDV)
04:39
04:40
1 min
2
502 km
20 Kaikolur (KKLR)
05:18
05:19
1 min
2
531 km
21 Akividu (AKVD)
05:40
05:41
1 min
2
548 km
22 Bhimavaram Town (BVRT)
06:07
06:08
1 min
2
566 km
23 Attili (AL)
06:49
06:50
1 min
2
587 km
24 Tanuku (TNKU)
06:53
06:54
1 min
2
597 km
25 Nidadavolu Jn (NDD)
07:21
07:22
1 min
2
614 km
26 Kovvur (KVR)
07:35
07:36
1 min
2
629 km
27 Godavari (GVN)
07:49
07:50
1 min
2
633 km
28 Rajamundry (RJY)
08:05
08:10
5 min
2
636 km
29 Dwarapudi (DWP)
08:27
08:28
1 min
2
656 km
30 Anaparti (APT)
08:33
08:34
1 min
2
660 km
31 Samalkot Jn (SLO)
09:01
09:02
1 min
2
687 km
32 Kakinada Town (CCT)
09:17
09:19
2 min
2
699 km
33 Kakinada Port (COA)
09:40
0
2
702 km

Train Circar Express -17643 from to passes through following stations:


Chennai Egmore, Gummidipundi, Sullurupeta, Nayadupeta, Gudur Jn, Nellore, Bitragunta, Kavali, Singarayakonda, Ongole, Chinna Ganjam, Vetapalemu, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tenali Jn, New Guntur, Vijayawada Jn, Gudivada Jn, Kaikolur, Akividu, Bhimavaram Town, Attili, Tanuku, Nidadavolu Jn, Kovvur, Godavari, Rajamundry, Dwarapudi, Anaparti, Samalkot Jn, Kakinada Town, Kakinada Port,