Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Chennai Mail - 12602


  ()
1 Mangalore (MAQ)
13:15
0
1
0 km
2 Manjeshwar (MJS)
13:39
13:40
1 min
1
17 km
3 Kasaragod (KGQ)
14:04
14:05
1 min
1
46 km
4 Kanhangad (KZE)
14:29
14:30
1 min
1
69 km
5 Charvattur (CHV)
14:44
14:45
1 min
1
84 km
6 Payyanur (PAY)
14:59
15:00
1 min
1
98 km
7 Payangadi (PAZ)
15:09
15:10
1 min
1
110 km
8 Cannanore (CAN)
15:45
15:50
5 min
1
132 km
9 Tellicherry (TLY)
16:09
16:10
1 min
1
153 km
10 Mahe (MAHE)
16:21
16:22
1 min
1
162 km
11 Badagara (BDJ)
16:39
16:40
1 min
1
175 km
12 Quilandi (QLD)
16:59
17:00
1 min
1
197 km
13 Calicut (CLT)
17:30
17:35
5 min
1
221 km
14 Ferok (FK)
17:49
17:50
1 min
1
231 km
15 Parpanangadi (PGI)
18:04
18:05
1 min
1
246 km
16 Tanur (TA)
18:14
18:15
1 min
1
254 km
17 Tirur (TIR)
18:26
18:27
1 min
1
262 km
18 Kuttippuram (KTU)
18:46
18:47
1 min
1
277 km
19 Pattambi (PTB)
19:04
19:05
1 min
1
296 km
20 Shoranur Jn (SRR)
19:39
19:40
1 min
1
307 km
21 Ottappalam (OTP)
19:54
19:55
1 min
1
320 km
22 Palghat (PGT)
20:35
20:40
5 min
1
351 km
23 Podanur Jn (PTJ)
21:39
21:40
1 min
1
400 km
24 Tiruppur (TUP)
22:14
22:15
1 min
1
443 km
25 Erode Jn (ED)
23:05
23:10
5 min
1
493 km
26 Salem Jn (SA)
00:05
00:10
5 min
2
556 km
27 Jolarpettai (JTJ)
01:53
01:55
2 min
2
676 km
28 Katpadi Jn (KPD)
03:00
03:05
5 min
2
760 km
29 Walajah Road Jn (WJR)
03:29
03:30
1 min
2
784 km
30 Arakkonam (AJJ)
04:03
04:05
2 min
2
820 km
31 Trivellore (TRL)
04:24
04:25
1 min
2
847 km
32 Perambur (PER)
04:49
04:50
1 min
2
883 km
33 Chennai Central (MAS)
05:25
0
2
889 km

Train Chennai Mail -12602 from to passes through following stations:


Mangalore, Manjeshwar, Kasaragod, Kanhangad, Charvattur, Payyanur, Payangadi, Cannanore, Tellicherry, Mahe, Badagara, Quilandi, Calicut, Ferok, Parpanangadi, Tanur, Tirur, Kuttippuram, Pattambi, Shoranur Jn, Ottappalam, Palghat, Podanur Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Walajah Road Jn, Arakkonam, Trivellore, Perambur, Chennai Central,