Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Chennai Express - 12163


  ()
1 Dadar (DR)
20:30
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
21:10
21:15
5 min
1
45 km
3 Lonavala (LNL)
22:48
22:50
2 min
1
119 km
4 Pune Jn (PUNE)
00:05
00:10
5 min
2
183 km
5 Solapur Jn (SUR)
03:55
04:05
10 min
2
447 km
6 Gulbarga (GR)
06:08
06:10
2 min
2
560 km
7 Shahabad (SDB)
06:33
06:35
2 min
2
586 km
8 Wadi (WADI)
07:15
07:20
5 min
2
596 km
9 Yadgir (YG)
07:50
07:52
2 min
2
635 km
10 Narayanpet Road (NRPD)
08:08
08:10
2 min
2
658 km
11 Raichur (RC)
08:48
08:50
2 min
2
704 km
12 Manthralayam Rd (MALM)
09:23
09:25
2 min
2
732 km
13 Adoni (AD)
09:58
10:00
2 min
2
773 km
14 Guntakal Jn (GTL)
11:05
11:15
10 min
2
825 km
15 Tadipatri (TU)
12:23
12:25
2 min
2
901 km
16 Yerraguntla (YA)
13:23
13:25
2 min
2
969 km
17 Cuddapah (HX)
14:08
14:10
2 min
2
1008 km
18 Razampeta (RJP)
15:08
15:10
2 min
2
1059 km
19 Koduru (KOU)
15:38
15:40
2 min
2
1092 km
20 Renigunta Jn (RU)
16:50
17:05
15 min
2
1133 km
21 Arakkonam (AJJ)
18:03
18:05
2 min
2
1205 km
22 Perambur (PER)
18:53
18:55
2 min
2
1268 km
23 Chennai Egmore (MS)
19:45
0
2
1279 km

Train Chennai Express -12163 from to passes through following stations:


Dadar, Kalyan Jn, Lonavala, Pune Jn, Solapur Jn, Gulbarga, Shahabad, Wadi, Yadgir, Narayanpet Road, Raichur, Manthralayam Rd, Adoni, Guntakal Jn, Tadipatri, Yerraguntla, Cuddapah, Razampeta, Koduru, Renigunta Jn, Arakkonam, Perambur, Chennai Egmore,