Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Chattisgarh Express - 18237


  ()
1 Bilaspur Jn (BSP)
14:15
0
1
0 km
2 Belha (BYL)
14:34
14:35
1 min
1
16 km
3 Bhatapara (BYT)
14:59
15:00
1 min
1
47 km
4 Hathbandh (HN)
15:13
15:14
1 min
1
62 km
5 Tilda (TLD)
15:24
15:25
1 min
1
73 km
6 Raipur Jn (R)
16:10
16:20
10 min
1
111 km
7 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
16:41
16:42
1 min
1
138 km
8 Durg (DURG)
17:10
17:15
5 min
1
147 km
9 Raj Nandgaon (RJN)
17:35
17:36
1 min
1
177 km
10 Dongargarh (DGG)
18:01
18:02
1 min
1
208 km
11 Salekasa (SKS)
18:35
18:36
1 min
1
244 km
12 Amgaon (AGN)
18:48
18:49
1 min
1
259 km
13 Gondia Jn (G)
19:17
19:22
5 min
1
281 km
14 Tirora (TRO)
19:43
19:44
1 min
1
311 km
15 Tumsar Road (TMR)
20:02
20:03
1 min
1
331 km
16 Bhandara Road (BRD)
20:19
20:20
1 min
1
349 km
17 Kamptee (KP)
20:54
20:55
1 min
1
397 km
18 Nagpur (NGP)
21:40
22:05
25 min
1
411 km
19 Katol (KATL)
22:49
22:50
1 min
1
472 km
20 Narkher (NRKR)
23:09
23:10
1 min
1
497 km
21 Pandhurna (PAR)
23:29
23:30
1 min
1
515 km
22 Multai (MTY)
00:21
00:22
1 min
2
556 km
23 Amla Jn (AMLA)
00:45
01:20
35 min
2
579 km
24 Betul (BZU)
01:46
01:47
1 min
2
602 km
25 Ghoradongri (GDYA)
02:30
02:31
1 min
2
638 km
26 Itarsi Jn (ET)
04:30
04:40
10 min
2
708 km
27 Hoshangabad (HBD)
04:59
05:00
1 min
2
726 km
28 Obaidulla Ganj (ODG)
05:44
05:45
1 min
2
764 km
29 Habibganj (HBJ)
06:24
06:25
1 min
2
794 km
30 Bhopal Jn (BPL)
07:05
07:10
5 min
2
800 km
31 Vidisha (BHS)
07:49
07:50
1 min
2
853 km
32 Ganj Basoda (BAQ)
08:19
08:20
1 min
2
893 km
33 Mandi Bamora (MABA)
08:49
08:50
1 min
2
921 km
34 Bina Jn (BINA)
09:25
09:30
5 min
2
938 km
35 Dhaura (DUA)
09:57
09:58
1 min
2
973 km
36 Lalitpur (LAR)
10:21
10:22
1 min
2
1001 km
37 Basai (BZY)
10:59
11:00
1 min
2
1054 km
38 Babina (BAB)
11:14
11:15
1 min
2
1066 km
39 Jhansi Jn (JHS)
11:50
12:00
10 min
2
1091 km
40 Datia (DAA)
12:21
12:22
1 min
2
1116 km
41 Sonagir (SOR)
12:34
12:35
1 min
2
1127 km
42 Dabra (DBA)
12:52
12:53
1 min
2
1146 km
43 Gwalior (GWL)
13:50
13:55
5 min
2
1188 km
44 Banmor (BAO)
14:11
14:12
1 min
2
1207 km
45 Morena (MRA)
14:29
14:30
1 min
2
1227 km
46 Dhaulpur (DHO)
14:56
14:57
1 min
2
1254 km
47 Agra Cantt (AGC)
16:00
16:10
10 min
2
1307 km
48 Raja Ki Mandi (RKM)
16:17
16:18
1 min
2
1310 km
49 Mathura Jn (MTJ)
17:05
17:10
5 min
2
1360 km
50 Chata (CHJ)
17:33
17:34
1 min
2
1391 km
51 Kosi Kalan (KSV)
17:46
17:47
1 min
2
1401 km
52 Palwal (PWL)
18:39
18:40
1 min
2
1444 km
53 Ballabgarh (BVH)
18:59
19:00
1 min
2
1465 km
54 Faridabad (FDB)
19:12
19:13
1 min
2
1473 km
55 H Nizamuddin (NZM)
19:45
20:15
30 min
2
1494 km
56 Sahibabad (SBB)
20:35
20:36
1 min
2
1510 km
57 Ghaziabad (GZB)
21:00
21:05
5 min
2
1517 km
58 Muradnagar (MUD)
21:23
21:24
1 min
2
1534 km
59 Modinagar (MDNR)
21:34
21:35
1 min
2
1544 km
60 Meerut City (MTC)
21:53
22:08
15 min
2
1564 km
61 Meerut Cant (MUT)
22:11
22:12
1 min
2
1568 km
62 Khatauli (KAT)
22:34
22:35
1 min
2
1597 km
63 Muzaffarnagar (MOZ)
22:59
23:00
1 min
2
1619 km
64 Deoband (DBD)
23:20
23:21
1 min
2
1643 km
65 Saharanpur (SRE)
00:15
00:25
10 min
3
1677 km
66 Jagadhri (JUD)
00:57
00:58
1 min
3
1708 km
67 Jagadhri Wshop (JUDW)
01:06
01:07
1 min
3
1712 km
68 Barara (RAA)
01:27
01:28
1 min
3
1734 km
69 Ambala Cant Jn (UMB)
02:05
02:15
10 min
3
1759 km
70 Ambala City (UBC)
02:27
02:28
1 min
3
1766 km
71 Rajpura Jn (RPJ)
02:45
02:46
1 min
3
1786 km
72 Sirhind Jn (SIR)
03:11
03:26
15 min
3
1812 km
73 Govindgarh (GVG)
03:39
03:40
1 min
3
1821 km
74 Khanna (KNN)
03:51
03:52
1 min
3
1830 km
75 Ludhiana Jn (LDH)
04:40
04:50
10 min
3
1872 km
76 Phillaur Jn (PHR)
05:04
05:05
1 min
3
1886 km
77 Phagwara Jn (PGW)
05:24
05:25
1 min
3
1908 km
78 Jalandhar Cant (JRC)
05:45
05:47
2 min
3
1924 km
79 Jalandhar City (JUC)
06:00
06:05
5 min
3
1929 km
80 Kartarpur (KRE)
06:19
06:20
1 min
3
1944 km
81 Beas (BEAS)
06:47
06:48
1 min
3
1965 km
82 Jandiala (JNL)
07:07
07:08
1 min
3
1989 km
83 Amritsar Jn (ASR)
08:10
0
3
2008 km

Train Chattisgarh Express -18237 from to passes through following stations:


Bilaspur Jn, Belha, Bhatapara, Hathbandh, Tilda, Raipur Jn, Bhilai Pwr Hs, Durg, Raj Nandgaon, Dongargarh, Salekasa, Amgaon, Gondia Jn, Tirora, Tumsar Road, Bhandara Road, Kamptee, Nagpur, Katol, Narkher, Pandhurna, Multai, Amla Jn, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Hoshangabad, Obaidulla Ganj, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Ganj Basoda, Mandi Bamora, Bina Jn, Dhaura, Lalitpur, Basai, Babina, Jhansi Jn, Datia, Sonagir, Dabra, Gwalior, Banmor, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Chata, Kosi Kalan, Palwal, Ballabgarh, Faridabad, H Nizamuddin, Sahibabad, Ghaziabad, Muradnagar, Modinagar, Meerut City, Meerut Cant, Khatauli, Muzaffarnagar, Deoband, Saharanpur, Jagadhri, Jagadhri Wshop, Barara, Ambala Cant Jn, Ambala City, Rajpura Jn, Sirhind Jn, Govindgarh, Khanna, Ludhiana Jn, Phillaur Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Jalandhar City, Kartarpur, Beas, Jandiala, Amritsar Jn,