Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Charminar Express - 12760


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
18:30
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
18:50
18:55
5 min
1
10 km
3 Kazipet Jn (KZJ)
20:53
20:55
2 min
1
142 km
4 Warangal (WL)
21:08
21:10
2 min
1
152 km
5 Mahbubabad (MABD)
21:53
21:54
1 min
1
212 km
6 Dornakal Jn (DKJ)
22:28
22:29
1 min
1
236 km
7 Khammam (KMT)
22:40
22:42
2 min
1
259 km
8 Vijayawada Jn (BZA)
01:00
01:10
10 min
2
360 km
9 Tenali Jn (TEL)
01:37
01:38
1 min
2
392 km
10 Chirala (CLX)
02:20
02:21
1 min
2
449 km
11 Ongole (OGL)
03:04
03:05
1 min
2
499 km
12 Kavali (KVZ)
03:49
03:50
1 min
2
564 km
13 Nellore (NLR)
04:23
04:24
1 min
2
615 km
14 Gudur Jn (GDR)
05:38
05:40
2 min
2
653 km
15 Nayadupeta (NYP)
06:00
06:05
5 min
2
681 km
16 Sullurupeta (SPE)
06:24
06:25
1 min
2
708 km
17 Chennai Central (MAS)
08:15
0
2
790 km

Train Charminar Express -12760 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Warangal, Mahbubabad, Dornakal Jn, Khammam, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Nayadupeta, Sullurupeta, Chennai Central,