Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Chalukya Express - 11018


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
06:30
0
1
0 km
2 Tumkur (TK)
07:30
07:32
2 min
1
64 km
3 Tiptur (TTR)
08:44
08:45
1 min
1
135 km
4 Arsikere Jn (ASK)
09:15
09:20
5 min
1
160 km
5 Kadur (DRU)
09:58
10:00
2 min
1
200 km
6 Birur Jn (RRB)
10:10
10:12
2 min
1
206 km
7 Davangere (DVG)
12:08
12:10
2 min
1
320 km
8 Harihar (HRR)
12:23
12:25
2 min
1
334 km
9 Ranibennur (RNR)
12:48
12:50
2 min
1
357 km
10 Haveri (HVR)
13:24
13:25
1 min
1
389 km
11 Hubli Jn (UBL)
15:00
15:15
15 min
1
464 km
12 Dharwar (DWR)
15:34
15:35
1 min
1
484 km
13 Alnavar Jn (LWR)
16:19
16:20
1 min
1
521 km
14 Londa Jn (LD)
16:53
16:55
2 min
1
555 km
15 Belgaum (BGM)
17:55
18:00
5 min
1
605 km
16 Ghatprabha (GPB)
18:54
18:55
1 min
1
664 km
17 Kudachi (KUD)
19:39
19:40
1 min
1
710 km
18 Miraj Jn (MRJ)
20:45
20:50
5 min
1
743 km
19 Sangli (SLI)
21:02
21:05
3 min
1
750 km
20 Takari (TKR)
21:39
21:40
1 min
1
792 km
21 Karad (KRD)
22:07
22:08
1 min
1
818 km
22 Satara (STR)
23:05
23:08
3 min
1
877 km
23 Pune Jn (PUNE)
02:15
02:20
5 min
2
1022 km
24 Lonavala (LNL)
03:24
03:25
1 min
2
1086 km
25 Kalyan Jn (KYN)
04:54
04:55
1 min
2
1160 km
26 Dadar (DR)
05:50
0
2
1205 km

Train Chalukya Express -11018 from to passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Tumkur, Tiptur, Arsikere Jn, Kadur, Birur Jn, Davangere, Harihar, Ranibennur, Haveri, Hubli Jn, Dharwar, Alnavar Jn, Londa Jn, Belgaum, Ghatprabha, Kudachi, Miraj Jn, Sangli, Takari, Karad, Satara, Pune Jn, Lonavala, Kalyan Jn, Dadar,