Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bundelkhand Express - 11108


  ()
1 Varanasi Jn (BSB)
17:10
0
1
0 km
2 Chaukhandi (CHH)
17:29
17:31
2 min
1
16 km
3 Sewapuri (SWPR)
17:38
17:40
2 min
1
23 km
4 Kapseti (KEH)
17:55
17:57
2 min
1
28 km
5 Parsipur (PRF)
18:06
18:08
2 min
1
37 km
6 Bhadohi (BOY)
18:22
18:24
2 min
1
45 km
7 Mondh (MOF)
18:32
18:34
2 min
1
53 km
8 Suriawan (SAW)
18:49
18:51
2 min
1
60 km
9 Sarai Kansrai (SQN)
19:01
19:03
2 min
1
70 km
10 Janghai Jn (JNH)
19:18
19:20
2 min
1
76 km
11 Ugrasenpur (URPR)
19:43
19:45
2 min
1
90 km
12 Phulpur (PLP)
19:57
19:59
2 min
1
99 km
13 Phaphamau Jn (PFM)
21:18
21:20
2 min
1
122 km
14 Prayag (PRG)
21:38
21:40
2 min
1
129 km
15 Allahabad Jn (ALD)
22:00
22:25
25 min
1
135 km
16 Naini (NYN)
22:42
22:45
3 min
1
143 km
17 Shankargarh (SRJ)
23:13
23:15
2 min
1
180 km
18 Bargarh (BRG)
23:33
23:35
2 min
1
197 km
19 Dabhaura (DBR)
23:52
23:54
2 min
1
213 km
20 Manikpur Jn (MKP)
00:25
00:30
5 min
2
236 km
21 Chitrakot (CKTD)
01:01
01:03
2 min
2
267 km
22 Bharat Kup (BTKP)
01:18
01:20
2 min
2
282 km
23 Atarra (ATE)
01:40
01:42
2 min
2
304 km
24 Khurhand (KHU)
01:55
01:57
2 min
2
317 km
25 Banda Jn (BNDA)
02:25
02:35
10 min
2
336 km
26 Mahoba (MBA)
03:24
03:26
2 min
2
389 km
27 Kulpahar (KLAR)
03:48
03:50
2 min
2
411 km
28 Bela Tal (BTX)
04:02
04:04
2 min
2
419 km
29 Harpalpur (HPP)
04:24
04:26
2 min
2
442 km
30 Mau Ranipur (MRPR)
04:48
04:50
2 min
2
463 km
31 Nivari (NEW)
05:43
05:45
2 min
2
496 km
32 Barwa Sagar (BWR)
05:56
05:58
2 min
2
505 km
33 Jhansi Jn (JHS)
07:05
07:15
10 min
2
527 km
34 Datia (DAA)
07:35
07:37
2 min
2
552 km
35 Dabra (DBA)
08:01
08:03
2 min
2
582 km
36 Gwalior (GWL)
08:55
0
2
624 km

Train Bundelkhand Express -11108 from to passes through following stations:


Varanasi Jn, Chaukhandi, Sewapuri, Kapseti, Parsipur, Bhadohi, Mondh, Suriawan, Sarai Kansrai, Janghai Jn, Ugrasenpur, Phulpur, Phaphamau Jn, Prayag, Allahabad Jn, Naini, Shankargarh, Bargarh, Dabhaura, Manikpur Jn, Chitrakot, Bharat Kup, Atarra, Khurhand, Banda Jn, Mahoba, Kulpahar, Bela Tal, Harpalpur, Mau Ranipur, Nivari, Barwa Sagar, Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior,